2. /
  4. /
  5. Złoto Arona w Estonii
AGRO INTEGRACJA

Cztery medale wywalczyli reprezentanci naszego kraju w estońskim Vinni na Pucharze Europy w Sumo. Na najwyższym stopniu podium stanął Aron Rozum.

Zawody w Vinni były kwalifikacją do Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games, które odbędą się w 2021 roku w angielskim Birmingham. Reprezentacja naszego kraju wywalczyła cztery krążki. Na pierwszym miejscu w kategorii 115 kg uplasował się Aron Rozum (TA Rozum Krotoszyn). Złoto w kat. +115 kg oraz srebro w kat. open zdobył Jacek Piersiak (KS Sumoka Rzeszów). Walcząca w kat. 73 kg Magdalena Skrajnowska (KS Oni Lublin) zajęła drugą lokatę.

Ponadto na piątych miejscach zmagania zakończyli Aleksandra Rozum (TA Rozum Krotoszyn) w kat. 65 kg i Patryk Swora (UKS Samson Kobylin) w kat. 85 kg, a Magdalena Macios (LUKS Lubzina) była siódma w kat. 65 kg, podobnie jak Sara Król (Niedźwiadek Warszawa) w kat. +80 kg.