2. /
  4. /
  5. Złoto Czesława Roszczaka w...
AS MAŚNIAK

Znakomitą formę zaprezentował Czesław Roszczak na Mistrzostwach Polski Masters w Wielobojach, które odbyły się w czerwcu w Toruniu. Mieszkający w Łagiewnikach sportowiec zdobył złoty medal w wieloboju rzutowym, a ponadto był drugi w wieloboju ciężarkowym.

Oprócz wieloboju klasycznego rywalizowano także w wieloboju rzutowym, w którym do zmagań przystąpiło 39 zawodników w dziewięciu grupach wiekowych. W tym gronie znalazł się Czesław Roszczak z Łagiewnik.

Reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela w kategorii M80 nie miał sobie równych i z wynikiem 4059 pkt. wywalczył złoty medal. Drugiego w klasyfikacji końcowej zawodnika wyprzedził o ponad 400 pkt.

Na imponujący dorobek naszego lekkoatlety złożyły się świetne rezultaty z pięciu konkurencji. W rzucie młotem Roszczak uzyskał najlepszy wynik (32,17 m / 638 pkt.). Podobnie było w pchnięciu kulą – odległość 11,64 m (861 pkt.) dała mu zdecydowane zwycięstwo, nawet nad aktualnym mistrzem świata masters – Hubertem Tobiasem. W rzucie dyskiem łagiewniczanin znów zajął pierwsze miejsce (27 m / 680 pkt.), a w rzucie oszczepem był drugi (24,33 m / 512 pkt.). W ostatniej konkurencji, rzucie ciężarkiem, zawodnik z powiatu krotoszyńskiego ponownie nie miał sobie równych (13,89 m / 714 pkt.).

Tak więc Roszczak triumfował w czterech z pięciu konkurencji wieloboju rzutowego i bezdyskusyjnie zdobył tytuł mistrza Polski w kat. 80M. Jego łączny wynik (4059 pkt.) okazał się drugim w klasyfikacji open! Więcej punktów (4115) zgromadził tylko Edward Zwolski w kat. 65M.

Mieszkaniec Łagiewnik rywalizował także w wieloboju ciężarkowym. Zawodnicy rzucali trzema ciężarkami – każdy o innej wadze. Roszczak z łącznym wynikiem 32,12 m (13,62 / 9,74 / 8,76) uplasował się na drugim miejscu.

Teraz lekkoatleta z naszego powiatu przygotowuje się do startu w sierpniowych Mistrzostwach Świata w Rzutach Nietypowych, które odbędą się w czeskich Lovosicach. Potem czekają go mistrzostwa Polski w konkurencjach indywidualnych, a we wrześniu będzie rywalizował w Mistrzostwach Europy Masters we włoskiej Pescarze.