Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Złoto i srebro zostały w Miliczu

2024-06-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Złoto i srebro zostały...
Złoto i srebro zostały w Miliczu
BANASZAK

16 czerwca w milickiej hali odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska Skrzatek i Skrzatów. Dwoje reprezentantów UKS Lider Milicz stanęło na podium.

 

Zmagania skrzatek zakończyły się triumfem Poli Olszewskiej, która w drodze do finału ogrywała swoje przeciwniczki bez straty seta. Uległy jej przedstawicielki Raduni Tąpadła, Rokity Brzeg Dolny oraz klubowa koleżanka, Julia Skibińska. W walce o złoto P. Olszewska zwyciężyła 3:1 z tenisistką Orląt Krosnowice.

Daria Pietrzak rozpoczęła zmagania od przegranej, wygrała kolejne trzy boje i uległa w walce o brąz. Bilans trzech zwycięstw i dwóch porażek miała na koncie także Zuzanna Sęktas, przez co zawodniczki Lidera stoczyły pojedynek o piąte miejsce. Wygrała go D. Pietrzak, a Z. Sęktas zajęła szóstą pozycję. J. Skibińska znalazła się na dziewiątym miejscu.

Rywalizacja skrzatów dla milickiego klubu zakończyła się zdobyczą srebra. Antoni Lisowski do finału szedł jak burza, pokonując po 3:0 tenisistów Orląt Krosnowice, AZS-u Wrocław i Granitu Strzelin. Niestety, inny zawodnik z Krosnowic okazał się zbyt mocny, przez co złoto skrzatów zostało wywiezione z Milicza. Drugi z reprezentantów Lidera, Antoni Olszewski, zajął jedenastą pozycję w turnieju.

Pola Olszewska została królową Dolnego Śląska skrzatów. To uwieńczenie ciężkiej pracy, wyrzeczeń i cierpliwości. Zaprocentowało też zaufanie do mojej osoby. Antek Lisowski, zdobywając srebro, sprawił ogromną niespodziankę. Gratuluję wszystkim moim zawodnikom wyników i zaangażowania – skomentował trener Rafał Gendera.

 

(MS)

FOT. Rafał Gendera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − piętnaście =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek