Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Koźminianka zdobyła w Toruniu dwa złote medale

2024-02-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Koźminianka zdobyła w Toruniu...
Koźminianka zdobyła w Toruniu dwa złote medale
PANCOM

Lena Maciejewska z Koźmina Wielkopolskiego w styczniu brała udział w trzech imprezach lekkoatletycznych w Toruniu. Pierwsze zawody ukończyła poza podium, ale na kolejnych zdobyła dwa złote krążki.

 

13 stycznia reprezentantka klubu Energetyk Poznań rywalizowała w biegu kobiet do lat 16 na dystansie 800 m podczas 1. Ogólnopolskich Halowych Zawodów Lekkoatletycznych Toruń 2024. Uzyskała bardzo dobry czas – 2:13,53. Niestety, rywalizacja w tej kategorii okazała się bardzo zacięta i mimo zaledwie 2,5-sekundowej straty do triumfatorki koźminianka znalazła się na siódmym miejscu.

Tydzień później Lena spisała się fenomenalnie, pozostawiając konkurentki daleko w tyle. Podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski, w biegu na dłuższym dystansie – 1000 m, uzyskała czas 2:51,35, co stanowi krajowy rekord w kategorii U16.

27 stycznia podczas VI edycji Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej L. Maciejewska ponownie była nie do powstrzymania. Biegła w tej samej kategorii wiekowej na dystansie 1000 m. Czas 2:53,35 dał jej ponad 15-sekundową przewagę nad kolejną rywalką. Tym samym na najwyższym stopniu podium ponownie stanęła zawodniczka z Koźmina Wlkp.

(MS)

 

FOT. Dariusz Maciejewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 4 =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE