Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

„Znajdziesz mnie w bibliotece”

2021-05-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. „Znajdziesz mnie w bibliotece”
„Znajdziesz mnie w bibliotece”
Zuziak tekst

Z okazji Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), któremu przyświecało hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece”, Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny tradycyjnie, jak co roku, zorganizowała dwa konkursy – recytacji wierszy Stanisława Jachowicza oraz pięknego czytania opowiadań z tomów pt. „Gorzka czekolada”.

 

Konkurs recytatorski skierowany był do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Wpłynęły 33 zgłoszenia. Pierwszą lokatę przyznano ex aequo Wiktorii Stojeckiej („Stróż domowy”) i Adeli Józyk („Przestroga”). Drugie miejsce przypadło Wiktorii Kamzie („Chory kotek”), a trzecie Marcelinie Brodzie („Basia”). Ponadto komisja przyznała trzy wyróżnienia – Bartoszowi Janiakowi („Chory kotek”), Zuzannie Faji („Przestroga”) i Zuzannie Zygmunt („Przestroga”).

Do konkursu pięknego czytania mieli przystąpić uczniowie klas IV-VI. Niestety, nie został on rozstrzygnięty ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń.

Zwycięzcy obu konkursów prowadzonych w formie on-line zostali zawiadomieni o indywidualnych terminach odbioru nagród, ze względu na obostrzenia sanitarne.

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny dziękuje za wszystkie nadesłane materiały konkursowe, za zaangażowanie rodziców i nauczycieli ze Zdun i Baszkowa oraz pani Irenie Sulei za współpracę w ocenie prezentacji konkursowej, a zwycięzcom i wyróżnionym z całego serca gratuluje!

EWELINA ZIELIŃSKA

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK