2. /
  4. /
  5. Zuzanna Horbik mistrzynią kraju
PANCOM

Złoty medal wywalczyła Zuzanna Horbik z ULKS Bizon Milicz na Mistrzostwach Polski Młodziczek U’14 w Zapasach, które odbyły się Stargardzie. Na trzecim stopniu podium stanęła z kolei Marta Łysek, reprezentująca Olimpię Cieszków.

151 zapaśniczek w jedenastu kategoriach wagowych startowało w mistrzostwach Polski do lat 14. W klasyfikacji zespołowej najlepsza okazała się ekipa Husaria Fight Team z Kozielic, wyprzedzając KS Sobieski Poznań i WLKS Nowe Iganie. Z kolei w klasyfikacji wojewódzkiej triumfowała reprezentacja województwa zachodniopomorskiego, a kolejne lokaty przypadły Lubelszczyźnie i Mazowszu.

Startująca w kategorii do 58 kg Zuzanna Horbik nie miała sobie równych, zwyciężając w finale przez przewagę techniczną. W narożniku naszą zawodniczkę wspierał trener, a zaraz tata Zuzanny – Radosław Horbik.

Bardzo dobrze spisała się również Marta Łysek. Zapaśniczka UKS Olimpia Cieszków w kategorii do 54 kg wywalczyła brązowy medal.