2. /
  4. /
  5. Zuzanna Horbik wicemistrzynią Europy!
TAPAS

Wielki sukces w węgierskiej miejscowości Kaposvar odniosła Zuzanna Horbik. Reprezentująca na co dzień ULKS Bizon Milicz zawodniczka zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy U’15 w Stylu Wolnym i Zapasach Kobiet!

Milicka zapaśniczka rywalizowała w kategorii 58 kg. Zuzanna dotarła do półfinału, w którym zmierzyła się z Gruzinką Nini Tsitsvidze. Polka pewnie zwyciężyła 6:1 i awansowała do finału mistrzostw. W pojedynku o złoto przeciwniczka okazała się lepsza. Węgierka Sophie Ritter pokonała naszą zawodniczkę 11:0 przez przewagę techniczną (ostatni punkt za przegrany challenge). Tak więc Zuzanna przywiozła z ME srebrny medal!

W klasyfikacji drużynowej triumfowały Węgierki (139 punktów), a na drugim miejscu znalazła się polska reprezentacja z dorobkiem 83 punktów, wyprzedzając Bułgarki, które wywalczyły 61 punktów.

W mistrzostwach startował jeszcze jeden przedstawiciel milickiego Bizona. Mateusz Dziadoszek, bo o nim mowa, w swoim debiucie na imprezie tej rangi został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Nasz zapaśnik rywalizował w kategorii 62 kg. W pierwszej walce nie dał szans rywalowi z Łotwy (12:0 i tusz), ale w kolejnej konfrontacji musiał uznać wyższość zawodnika z Gruzji.

Nieco wcześniej w hiszpańskim Santiago de Compostela odbywały się Mistrzostwa Europy U’20 w Zapasach. W tej imprezie uczestniczył Bartosz Sołtys z WKS Śląsk Milicz. W kategorii 65 kg w pojedynku o ćwierćfinał miliczanin walczył z Niemcem Marcelem Waginem. Po pełnym emocji pojedynku B. Sołtys wygrał 11:8. Niestety, w następnej walce nie dał rady zapaśnikowi z Francji.