Zuzanna Horbik wystąpi na mistrzostwach Europy

3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Zuzanna Horbik wystąpi na...
IMPRESJA KROTOSZYN

W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski U’15 w Zapasach w Stylu Wolnym.  Zuzanna Horbik, zawodniczka milickiego Bizona, zajęła trzecie miejsce i uzyskała awans na mistrzostwa Europy w Chorwacji.

W Kielcach milicki klub reprezentowali Kacper Trojnar, Franciszek Bereźnicki oraz Z. Horbik. W kategorii do 44 kg K. Trojnar zajął ósme miejsce. Mimo młodego wieku pokazał się z bardzo dobrej strony, walcząc ze swoimi starszymi i utytułowanymi rywalami jak równy z równym. W kat. do 57 kg F. Bereźnicki przegrał pojedynek, który dałby mu prawo walki o medal, popełniając małe błędy techniczne. Ostatecznie został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Walcząca w kat. do 50 kg Z. Horbik finalnie zdobyła brązowy medal. – Wygrała swoje cztery walki, a przegrała tylko z zawodniczką z Ukrainy 1:8. Dzięki dobremu występowi została powołana na najbliższe mistrzostwa Europu U’15, które odbędą się w Chorwacji – informuje Radosław Horbik z ULKS Bizon Milicz.

Dla naszej zapaśniczki był to trudny turniej, ponieważ już w pierwszej części zmagań musiała mierzyć się z najmocniejszymi zawodniczkami tej kategorii – medalistkami Mistrzostw Polski Młodzików i Kadetek czy Pucharu Polski Kadetek, jak i reprezentantkami naszego kraju na mistrzostwach Europy.

Do walki półfinałowej Zuzia pokonała przez przewagę techniczną lub przez położenie na łopatki rywalki z Białogardu i Chełma, by następnie pokonać wicemistrzynię Polski w wyższej kategorii wiekowej, reprezentującą barwy Mazowsza Teresin. Walka półfinałowa nie poszła po myśli Zuzi. Ostatecznie przegrała z zawodniczką zza wschodniej granicy, medalistką mistrzostw Ukrainy. W konfrontacji o brązowy medal Zuzia przez przewagę techniczną zwyciężyła przeciwniczkę z Siedlec. Z racji tego, że półfinałowa rywalka Zuzi nie ma prawa reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej, decyzją trenera kadry narodowej, Adama Bloka, nasza zawodniczka będzie reprezentować Polskę w lipcowych mistrzostwach Europy U’15, które odbędą się w Chorwacji – czytamy w komunikacie Bizona Milicz.

W Kielcach rywalizowało też czterech zawodników Olimpii Cieszków. W kat. do 52 kg Franciszek Dubaj wywalczył srebrny medal. W kat. do 68 kg Marcel Żyto znalazł się na piątej pozycji, a w kat. do 48 kg  Maksymilian Tomczak był siódmy. Z kolei walcząca w kat. 54 kg Marta Łysek stanęła na trzecim stopniu podium.