Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Zwycięski debiut Gumiennej

2018-02-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zwycięski debiut Gumiennej
Zwycięski debiut Gumiennej
Pałac w Orli tekst

We Wrocławiu odbyła się Gala DFS Kickboxing Challenge 13, w trakcie której doszło do meczu międzypaństwowego pomiędzy Polską a Czechami. Jedną z walk stoczyła pochodząca z Kobylina Róża Gumienna. Reprezentantka Puncher Wrocław pokonała w kategorii 65 kg Lucię Mlejnkovą.

Przypomnijmy, że Róża Gumienna w minionym roku reprezentowała federację Fight Exclusive Night, a w październiku stoczyła walkę z Martą Waliczek. Wtedy po dziwnej decyzji sędziów, którzy zarządzili dogrywkę, straciła pas mistrzowski na rzecz rywalki. – Sposób, w jaki potraktowała mnie wtedy federacja, był jednym z głównych powodów, dla których odeszłam do DFS – wyjaśnia R. Gumienna. – Dodatkowo zdarzały się problemy z doborem odpowiednich rywalek. Jednocześnie śledziłam rozwój federacji DFS, która rosła cały czas w siłę. W końcu zdecydowałam się wraz z początkiem roku kalendarzowego zasilić ich barwy – oznajmia.

Gala DSF Kickboxing Challenge 13 odbyła się w hali Orbita we Wrocławiu. – Lucia Mlejnkova jest utytułowaną zawodniczką, która walczy w wyższej ode mnie kategorii. Przygotowując się do naszej konfrontacji, musiała zrzucić zbędne kilogramy – mówi nasza zawodniczka. – Po analizie jej wcześniejszych walk byliśmy przygotowani na rożne warianty działania. Po pierwszej rundzie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że muszę skupić się na defensywie i szukać swoich okazji w kontrach.

Po trzech rundach sędziowie nie byli jednogłośni. Ostatecznie R. Gumienna pokonała rywalkę – 30:28, 28:30, 30:28. – W zgodnej opinii trenerów i fachowców byłam lepszą zawodniczką i powinnam wygrać jednogłośnie. Nie chcę oceniać jednego z sędziów, pochodzącego – nota bene – z Czech. Cieszę się z pokonania mojej rywalki i udanego debiutu w nowej federacji – powiedziała Gumienna.

Nowy rok kalendarzowy to nowe wyzwanie przed reprezentantką Puncher Wrocław. – Chciałabym się skupić na walkach dla organizacji DFS. Odbyły się już pierwsze rozmowy na temat pojedynku w kwietniu. Na chwilę obecną nie jest to jeszcze potwierdzone, dlatego nie chcę podawać nazwiska żadnej rywalki. Chciałabym podziękować kibicom z powiatu krotoszyńskiego, którzy mnie mocną dopingują w działaniach. Udało mi się wygrać walkę dzięki wsparciu najbliższych, rodziny, partnerów oraz sponsorów, którzy pomagają mi w przygotowaniach do kolejnych starć – podsumowała R. Gumienna.

(GRZELO)

FOT. ŹRÓDŁO – DFS/PAWEŁ NAJMOWICZ

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK