Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

14 krążków na mistrzostwach Polski

2020-10-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. 14 krążków na mistrzostwach...
14 krążków na mistrzostwach Polski
Vidia film tekst

27 września w Myślenicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo. Zawodnicy z naszego powiatu jak zwykle pokazali klasę i kilkanaście razy stawali na podium.

 

W zawodach startowało niemal 100 zawodników reprezentujących 28 klubów z całego kraju. Ekipa Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. W kategorii open triumfował Kacper Mikołajczyk, który wywalczył również srebro w kat. +100 kg. Na drugim stopniu podium stawali Zuzanna Krystek (open i +75 kg) oraz Dominik Palczewski (100 kg). Brąz wywalczyli Lena Andrzejak (open i +75 kg), Tymoteusz Ratajczyk (55 kg) i Mikołaj Mrowiński (open i 80 kg). Tego dnia odbył się również Drużynowy Turniej Juniorów, w którym krotoszyński zespół okazał się bezkonkurencyjny.

Znakomicie spisali się także reprezentanci UKS Samson Kobylin. Paweł Sikora dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium (70 kg i 80 kg), a w kat. open był siódmy. Brązowe medale wywalczyły Weronika Szafraniak (+75 kg) i Wiktoria Przewoźna (55 kg), która zajęła też piąte miejsce w open. Ponadto na piątej pozycji plasowali się Wirginia Roszek (50 kg), Dawid Lesk (55 kg), Mateusz Pieszak (60 kg) i Michał Grzempowski (90 kg). W klasyfikacji klubowej Samson zajął trzecią lokatę.

(LENA)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek