Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Akademia Talentów w Niemczech

2019-06-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Akademia Talentów w Niemczech
Akademia Talentów w Niemczech

Krotoszyńskie orliki z Akademii Talentów wraz z kadrą okręgu kaliskiego reprezentowały nasz kraj w XXII edycji Internationales Jugendfussballturnier DDS CUP 2019. Pogoda pokrzyżowała zaplanowany przebieg zawodów.

 

19 czerwca 23 adeptów Akademii Talentów wyruszyło na kilkudniową wyprawę do Ludwigsburga. W czwartek przed południem młodzi piłkarze po długiej podróży zostali zakwaterowani w obiekcie TSV Grunbuhl. Tam w pełni korzystać mogli z hali i basenu. Do dyspozycji mieli także boiska z nawierzchnią sztuczną i naturalną. Między treningami nie zabrakło czasu na rozrywkę. W piątek piłkarze odwiedzili park rozrywki Erlenispark Tripsdrill, położony ok. 35 km od Stuttgartu. Pogoda sprzyjała korzystaniu ze wszystkich atrakcji parku.

W sobotę przyszedł czas na rozgrywki, które w pierwszej części turnieju toczyły się w trzech grupach. Ekipę AT podzielono na dwa zespoły, nad którymi czuwał trener Renato Ziemiec.

Pierwszy team AT trafił do grupy Tiger i zanotował jedno zwycięstwo (1:0 z TSV Ludwigsburg), jeden remis (0:0 z VFL Sindelfingen) oraz trzy porażki (0:4 z FV Lochgau, 0:4 z SpVgg Cannstatt i 0:6 z SV Fellbach).

W grupie Baren drugi zespół AT odniósł cztery wygrane (3:0 z TSV Grunbuhl, 3:0 z TSV Leutenbach, 2:0 z Young Boys i 5:0 z SC Stammheim) oraz przegrał 1:2 z PolyFoot.

Niestety, rozgrywki zostały przerwane przez burzę. Po godzinnej przerwie organizatorzy, przez wzgląd na bezpieczeństwo uczestników, podjęli decyzję o zakończeniu zawodów. W niedzielę rozegrano miniturniej, w którym udział wzięły dwie drużyny Akademii Talentów Krotoszyn, dwa zespoły OZPN Kalisz oraz PolyFoot z Belgii. Zwyciężyli piłkarze z kaliskiego OZPN Kalisz, prowadzeni przez trenera Huberta Wronka.

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla