Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Akcja sadzenia drzew

2017-10-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Akcja sadzenia drzew
Akcja sadzenia drzew

W piątek, 22 września, na terenie leśnictwa Lila odbyła się kolejna edycja akcji sadzenia lasu pod hasłem „Dla nas i przyszłych pokoleń”.

 

W inicjatywę zaangażowali się wicestarosta Paweł Radojewski, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym, przedstawiciele Nadleśnictwa Krotoszyn, dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach i Przedszkola nr 5 Wesoła Gromadka w Krotoszynie, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie.

W lesie na uczestników akcji czekały sadzonki dębu szypułkowego, przekazane przez Nadleśnictwo Krotoszyn. Sadzono je pod czujnym okiem leśników – Anny Komorowskiej, Marcina Woźniaka, Krystiana Chmielarza i Mariusza Wolnika. Na powierzchni 0,2 ha posadzono 500 sztuk drzewek. Dodatkową atrakcją było odegranie przez leśnika Tobiasza Szczęsnowskiego na rogu myśliwskim początku i zakończenia akcji.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszył także szeroki program edukacji ekologicznej, przygotowany przez leśników. – Myślę, że dzisiejsza akcja jest bardzo pożyteczna. Nie jest tak ważne, ile dziś posadzimy drzew, ale sama inicjatywa uświadamiania dzieciom i młodzieży, jak istotna jest ochrona środowiska – powiedział wicestarosta Paweł Radojewski.

(NOVUS)

FOT. powiat-krotoszyn.pl

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...