Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Anna Szóstak podjęła wyzwanie

2017-11-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Anna Szóstak podjęła wyzwanie
Anna Szóstak podjęła wyzwanie

Pochodząca z Krotoszyna Anna Szóstak zdecydowała się podjąć wyzwanie i pobiec dla Fundacji Rak’n Roll w 13. Półmaratonie Warszawskim. Jeżeli uzbiera 500 zł na rzecz chorej osoby, to pokona cały dystans w stroju superbohatera.

 

Akcja internetowa #biegamdobrze będzie miała miejsce podczas 39. Maratonu Warszawskiego oraz 13. Półmaratonu Warszawskiego. Anna Szóstak po przerwie zdecydowała się wrócić do biegania na swoim ulubionym, półmaratońskim dystansie. – Chciałam, aby mój powrót do biegania był jeszcze bardziej fantastyczny, dlatego zdecydowałam się biec dla Fundacji Rak’n Roll. Jeżeli uda mi się uzbierać 500 złotych, to pokonam cały półmaraton w stroju superbohatera – podkreśla A. Szóstak.

Zgłaszając się do startu w maratonie bądź półmaratonie, każdy uczestnik może wesprzeć działalność jednej z ośmiu organizacji partnerskich. Są to Amnesty International, Dajemy Dzieciom Siłę, Wygrać Życie!, Wcześniak, WWF Polan, Polska Akcja Humanitarna, Unicef i wspomniana wcześniej Fundacja Rak’n Roll.

– W naszym kraju bieganie charytatywne nabiera tempa, a wszystko dzięki akcji #biegamdobrze. Poprzez takie inicjatywy my, jako uczestnicy, zamierzamy nadać naszej rywalizacji dodatkowego znaczenia – oznajmia A. Szóstak. Do tej pory akcja towarzyszyła 37. PZU Maratonowi Warszawskiemu, 11. PZU Półmaratonowi Warszawskiemu oraz 12. Ekidenowi. Uczestnicy zebrali wspólnie ponad 590 tysięcy złotych na cele dobroczynne.

– Założyłam sobie, że uda mi się uzbierać kwotę 500 zł, która pomoże mi zaprezentować się w półmaratonie. Obecnie mam już prawie 200 zł. W zamian obiecuję pokonać dystans w stroju superbohatera – Wonder Woman albo Kapitana Ameryki. To będzie mój dziesiąty bieg półmaratoński. Mam nadzieję, że złamię granicę dwóch godzin – podsumowuje biegaczka.

(GRZELO)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Serafiniak
Leaderschool
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...