2. /
  4. /
  5. Astra wygrała derby powiatu
AS MAŚNIAK

Pierwsze w tym sezonie derby powiatu dla Astry. Krotoszyńska drużyna na własnym stadionie pokonała w sobotę Piasta Kobylin 3:1.

Już na początku gospodarze stworzyli sobie dwie dobre okazje – z rzutu wolnego i po rzucie rożnym – ale kobyliński bramkarz jeszcze zachował czyste konto. Jednak w 10. minucie skapitulował, a prowadzenie Astrze dał Adam Staszewski.

Stracony gol zmotywował kobylinian do bardziej wzmożonych ataków. Udało im się nawet trafić do siatki (uczynił to Dawid Ratajczak), lecz arbiter gola nie uznał, odgwizdując spalonego. Niedługo później znów było groźnie pod bramką Astry, lecz piłka po strzale jednego z graczy Piasta tylko otarła się o słupek.

W 26. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Arbiter podyktował rzut karny dla Astry za zagranie piłki ręką, a A. Staszewski pewnie wykorzystał jedenastkę.

W drugiej połowie jedni i drudzy wypracowali sobie dogodne sytuacje, ale zawodziła skuteczność. Wreszcie w 84. minucie Mateusz Mizerny wykonywał rzut wolny i po błędzie bramkarza Piasta piłka wpadła do siatki. Gości stać było na honorowe trafienie w samej końcówce spotkania, kiedy to rzut karny na gola zamienił Jakub Smektała.

W następnej kolejce krotoszynianie zmierzą się na wyjeździe z Wilkami Wilczyn, a Piast zagra na swoim terenie z Orłem Mroczeń.

– Cieszymy się ze zwycięstwa. Wiadomo, że każda drużyna chce wygrać derby i „rządzić” w powiecie. Nam to się udało. Myślę, że byliśmy zespołem dużo lepszym i mieliśmy więcej sytuacji. Zwycięstwo było więc zasłużone. Gratuluję chłopakom. Mecz zgromadził dużą ilość kibiców, co również nas cieszy – skomentował Mariusz Ratajczak, prezes Astry.

Astra Krotoszyn – Piast Kobylin 3:1 (2:0)

BRAMKI: 1:0 – Adam Staszewski (10′), 2:0 – Adam Staszewski (26′ karny), 3:0 – Mateusz Mizerny (84′), 3:1 – Jakub Smektała (89′ karny)
ASTRA: Błaszczyk – Jankowski, Olejnik (68′ Adamski), Mizerny (92′ Łęgowski), Staszewski, Budziak (82′ Piwowar), Polowczyk (93′ Nasalski), Reyer, Scheider (80′ Powalisz), Juszczak, Lewandowski
PIAST: Krawczyszyn – A.Kurzawa, Wosiek, Snela, Ratajczak, Wciórka (55′ Knuła), Szymanowski, M. Kurzawa (62′ Frąckowiak), Kubiak, Smektała, Olikiewicz