2. /
  4. /
  5. Astra znów na tarczy
PANCOM

Od siedmiu kolejek ligowych Astra Krotoszyn nie zaznała smaku zwycięstwa. Tym razem lepszy okazał się GKS Sompolno, pokonując 3:0 ekipę Krzysztofa Wewióra na jej terenie.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w pierwszej odsłonie, lecz Szymon Polowczyk z pięciu metrów posłał futbolówkę nad bramką GKS-u. Z kolei w drugiej połowie, po zagraniu Łukasza Budziaka, minimalnie chybił, uderzając głową, Dariusz Reyer.

Rywale wszystkie gole strzelili w ostatnich 20 minutach meczu. Pierwszą bramkową akcję rozpoczął golkiper przyjezdnych. Krotoszyńscy defensorzy starali się wyprzedzić Przemysława Jankowskiego, lecz napastnik GKS-u okazał się sprytniejszy i pokonał Patryka Wojtkowiaka.

Kolejne dwa trafienia były autorstwa Damiana Kotkowskiego. Najpierw, po stracie piłki w środku pola przez miejscowych, P. Jankowski posłał prostopadłe podanie do D. Kotkowskiego, a ten nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do bramki. Niedługo potem zawodnik GKS-u wykorzystał niefrasobliwość defensorów Astry, ustalając rezultat meczu.

Astra Krotoszyn – GKS Sompolno 0:3 (0:0)

BRAMKI: 0:1 – Przemysław Jankowski (73’), 0:2 – Damian Kotkowski (84’), 0:3 – Damian Kotkowski (89’)

ASTRA: Wojtkowiak – Jankowski, Olejnik, Reyer, Polowczyk – Juszczak, Kuszaj (60’ Marciniak), Mizerny (73’ Piwowar), Budziak, Stachowiak (73’ Skrzypniak) – Gmerek