Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

2022-08-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Bezpieczeństwo przede wszystkim!
Bezpieczeństwo przede wszystkim!
TRANS-MED

Wakacje już za półmetkiem. Przy słonecznej pogodzie dzieci i młodzież nader chętnie korzystają z letniego wypoczynku. By wakacje były przyjemne, powinny być przede wszystkim bezpieczne.

 

I właśnie o bezpiecznym spędzaniu wakacyjnych dni w ramach prowadzonych akcji informacyjno-edukacyjnych – „Bezpieczne wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” – regularnie z dziećmi i młodzieżą rozmawiają miliccy policjanci.

3 i 4 sierpnia milicka policjantka, mł. asp. Aleksandra Piłaszewicz, zajmująca się m.in. profilaktyką i problematyką zapobiegania negatywnym zjawiskom wśród młodzieży, a także dzielnicowy rejonu, asp. Przemysław Jarecki, gościli na miejscowym otwartym kąpielisku, należącym do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu. Policjanci, którzy poza służbą są także ratownikami wodnymi, spotkali się z dziećmi i ich rodzicami wypoczywającymi w te upalne dni na kąpielisku, by przekazać im niezbędne informacje z zakresu bezpiecznego korzystania z kąpielisk oraz terenów przywodnych i niebezpieczeństw czyhających na tzw. dzikich kąpieliskach; bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pieszych i rowerzystów; zachowania się w stosunku do osób obcych oraz w stosunku do agresywnych i bezpańskich psów.

W trakcie tych interesujących spotkań dzieci uczestniczyły w konkursach oraz rozwiązywały krzyżówki związane z tematyką bezpiecznych wakacji. Nagrodami były kolorowe broszury informacyjne i inne policyjne materiały profilaktyczne. Ponadto mundurowi zachęcali młodzież do uczestnictwa w konkursie pod nazwą „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”, promującym bezpieczne przebywanie nad wodą.

– Pamiętajmy, że kąpiel dozwolona jest w miejscach odpowiednio do tego przystosowanych, wyznaczonych oraz objętych ochroną ratowników wodnych, np. baseny lub kąpieliska miejskie – przypomina podinsp. Sławomir Waleński z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Wiedząc, że dziecko będzie korzystało z różnych kąpielisk, należy przestrzec je przed kąpaniem się w miejscach niestrzeżonych bez opieki osób dorosłych oraz przed skokami do wody w miejscach niedozwolonych. Przy użytkowaniu sprzętu wodnego (kajak, rower wodny, skuter itp.) trzeba bezwzględnie założyć kapok. Nie wolno kąpać się w miejscach nieprzystosowanych do kąpieli, takich jak nieczynne wyrobiska lub piaskownie.

W czasie kąpieli wodnych należy stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, czyli bezwzględnie przestrzegać regulaminu kąpieliska, stosować się do wszystkich poleceń ratowników wodnych, nie kąpać się bez wcześniejszego schłodzenia ciała wodą, szczególnie po dłuższym pobycie na słońcu, nie wypływać poza miejsca wyznaczone do kąpieli, unikać niebezpiecznych zabaw w postaci wrzucania innych do wody lub wciągania pod wodę, nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu lub innych szkodliwych dla zdrowia używek.

OPRAC. (ANKA)

 

FOT. KPP Milicz

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA