Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Biblioteka zamknięta z powodu remontu

2019-08-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Biblioteka zamknięta z powodu...
Biblioteka zamknięta z powodu remontu

Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie informuje, że od 13 sierpnia czasowo zawiesza swoją działalność. Wszystko związane z inwestycją budowlaną. Powstanie bowiem szyb windowy, co wiązać się będzie także ze zmianą aranżacji i kolorystyki wnętrz.

Do końca sierpnia krotoszyńska biblioteka ma poinformować wszystkich zainteresowanych o miejscu i godzinach tymczasowego urzędowania. Zawieszenie działalności dotyczy tylko biblioteki głównej przy ul. Benickiej 9.

Inwestycja zakłada m.in.: dostosowanie obiektu do wymogów przeciwpożarowych, zapewnienie dostępu do biblioteki dla osób niepełnosprawnych, zmianę układu i przeznaczenia pomieszczeń na wszystkich piętrach budynku – włącznie z aranżacją wnętrz i kolorystyką. Rozbudowany zostanie szyb windowy i związana z nim rampa podjazdowa. Projekt realizowany będzie z dofinansowaniem w ramach „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA – Priorytet 2 INFRASTRUKTURA BIBLIOTEKA 2016-2020” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całkowity koszt remontu wyniesie 2.985.733,50 zł. Wykonawcą będzie firma MAL-POL.

(NOVUS)

 

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner