Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Brodka oczarowała publiczność

2017-09-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Brodka oczarowała publiczność
Brodka oczarowała publiczność

W niedzielę odbył się ostatni koncert tegorocznej edycji cyklu WIĘC WIEC!. Na krotoszyńskim rynku wystąpiły zespoły Niepokorni i Bisquit. Gwiazdą wieczoru była Monika Brodka, który przyciągnęła liczną widownię, mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych.

 

Zespół Niepokorni to dawka melodyjnego pop-rocka z charakterystycznym głosem wokalisty – Jacka Krupy. Kompozycje zespołu są przyjemne dla ucha, a zarazem dynamiczne, z zachowaniem gitarowego brzmienia. Mimo że grają od niedawna, Niepokorni mają już na swoim koncie profesjonalnie nagrany klip do jednego ze swoich utworów – „Zatrzymaj się”. Zespół tworzą Jacek Krupa (wokal), Michał Chwaliński (instrumenty klawiszowe), Przemysław Łączyński (gitara solowa), Szymon Głuchowski (gitara basowa) i Piotr Knapik (perkusja).

Zespół Bisquit powstał na początku XXI wieku. W zaciszu domowym powstawały pierwsze piosenki, skomponowane przez Tomka „Serka” Krawczyka i Asię Chacińską. Po kilku latach wspólnego grania zadebiutowali płytą „Inny Smak” (nominacja do Fryderyka w kategorii debiut roku). Niedługo potem ukazał się album „Pytania”. Ostatnia płyta – „Lilly” – to bardzo emocjonalny krążek – od prostych, akustycznych piosenek, po bardziej rozbudowane formy, które potwierdzają ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa. W skład zespołu wchodzą Asia Chacińska (śpiew), Tomek „Serek” Krawczyk (gitara i ukulele), Piotr „Falko” Rychlec (instrumenty klawiszowe), Maciek Szczyciński (bas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Monika Brodka to wokalistka, która jest laureatką trzeciej edycji programu Idol. Zadebiutowała krążkiem „Album” w 2004 roku. Ciesząca się popularnością w Polsce płyta uzyskała status złotej, sprzedając się w nakładzie 35 tysięcy egzemplarzy.

Na krotoszyńskiej scenie Brodka śpiewała utwory ze swojej nowej płyty ,,Granda”. To album, który trudno zaszufladkować i w tym – między innymi – tkwi jego siła. To podszyta brudną, rockową energią symfonia dźwięków oraz słów. Teksty ujmują absurdalnym humorem, oddają hołd poezji Białoszewskiego i mrugają do przeróżnych konwencji.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...