Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Budżet trudny, ale odpowiedzialny

2021-01-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Budżet trudny, ale odpowiedzialny
Budżet trudny, ale odpowiedzialny
Centnas

30 grudnia odbyła się sesja Rady Powiatu Krotoszyńskiego, podczas której debatowano nad budżetem na 2021 rok. Znaczna część środków została przeniesiona z poprzedniego.

 

Uchwalony pod koniec grudnia budżet znacznie różnił się od projektu przedstawianego podczas wspólnego posiedzenia komisji stałych. W trakcie sesji starosta Stanisław Szczotka wyjaśnił, skąd się wzięły te różnice.

Jednym z najistotniejszych powodów jest przesunięcie terminu ukończenia rozbudowy szpitala na 31 marca 2021. Kwota na ten cel, która musiała zostać przeniesiona do budżetu na 2021 rok, to aż 5 549 868,54 zł. Do zmian przyczyniły się także m.in. dotacje dla gminy Krotoszyn na dokumentacje drogowe czy niezrealizowany zakup wyposażenia szpitala, na co przewidziano 413 tysięcy złotych. Z powodu pandemii nie zrealizowano w pełni projektów w ramach Erasmus + oraz projektu Centrum Zdrowia Psychicznego.

Dochody na 2021 rok zaplanowano na poziomie 110 447 404,24 zł, a wydatki wyniosą 117 172 009,16 zł. Radni oraz liczne organizacje zgłosili wnioski do projektu budżetu. Uwzględniono tylko część z nich. Starosta podkreślił, że budżet jest bardzo napięty i dokładanie kolejnych inwestycji jest na dziś niemożliwe.

– Przekładając wysokiej radzie projekt budżetu na 2021 rok wraz z autopoprawkami, jestem przekonany, iż jest to dobry budżet. Podobnie jak w latach poprzednich – będzie on z pewnością w trakcie roku wielokrotnie zmieniany. Mam nadzieję, że zawsze na lepsze. Jest to budżet trudny, ale odpowiedzialny i – co chciałbym mocno podkreślić – bardzo realny. Zobowiązuję się w imieniu swoim i całego zarządu powiatu do bardzo oszczędnej gospodarki budżetem i do konsekwentnej realizacji zadań, jakie zostały w nim nakreślone – oznajmił Stanisław Szczotka.

Radni uchwalili budżet na 2021 rok 14 głosami na tak. Przeciw zagłosował Marian Włosik, a od głosu wstrzymali się Jarosław Kubiak i Andrzej Skrzypczak.

(LENA)

FOT. M. Krupa

YouTube

Oring
Pałac w Orli
Intermarche
Zuziak
Jumbonet
Archiwum
Lombard Smok
Maśniak
Get Free
Zajączek
Eltom-bud
Jarmużek