Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Charytatywny mecz dla Madzi

2017-10-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Charytatywny mecz dla Madzi
Charytatywny mecz dla Madzi

1 października w Krotoszynie odbyła się już czwarta edycja Memoriału im. Ks. Teodora Kaczmarka. W charytatywnym meczu piłkarskim samorządowcy zmierzyli się z drużyną księży.

 

W role komentatorów wcielili się Andrzej Piotrowski – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – i Ryszard Łopaczyk – radny Rady Miejskiej w Krotoszynie.

W meczu nie brakowało goli, emocji i świetnych interwencji bramkarzy. Najpierw ekipa samorządowców szybko zdobyła trzy bramki. Duchownym udało się doprowadzić do wyrównania. Potem znów samorządowcy doszli do głosu, wychodząc na prowadzenie 6:3. Księża walczyli ambitnie, ale ostatecznie minimalnie ulegli rywalom 7:8.

W trakcie memoriału zbierano środki na zakup pionizatora dla Madzi Namysł. Dziewczynka urodziła się na początku roku 2013. Mieszka w Krotoszynie z rodzicami i dwoma braćmi. W styczniu 2015 roku, tuż przed drugimi urodzinami, zdiagnozowano u niej rdzeniowy zanik mięśni. Jest to postępująca choroba o podłożu genetycznym, zaliczana do schorzeń nerwowo-mięśniowych. Charakteryzuje się osłabieniem i zanikiem mięśni. Najszybciej zanikowi ulegają mięśnie znajdujące się najbliżej tułowia, tzn. ramion i ud.

Jedynym skutecznym sposobem walki z tą chorobą jest leczenie objawowe, tzn. opieka wielu specjalistów – neurologa, fizjoterapeuty, pulmonologa, ortopedy, kardiologa, logopedy, neurologopedy, terapeuty zajęciowego, pedagoga specjalnego, dietetyka, anestezjologa i gastroenterologa. Celem leczenia objawowego jest wydłużenie okresu samodzielnego funkcjonowania i zapobieganie powikłaniom takim jak niewydolność oddechowa, przykurcze czy skolioza.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...