Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Charytatywny mecz dla Madzi

2017-10-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Charytatywny mecz dla Madzi
Charytatywny mecz dla Madzi

1 października w Krotoszynie odbyła się już czwarta edycja Memoriału im. Ks. Teodora Kaczmarka. W charytatywnym meczu piłkarskim samorządowcy zmierzyli się z drużyną księży.

 

W role komentatorów wcielili się Andrzej Piotrowski – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – i Ryszard Łopaczyk – radny Rady Miejskiej w Krotoszynie.

W meczu nie brakowało goli, emocji i świetnych interwencji bramkarzy. Najpierw ekipa samorządowców szybko zdobyła trzy bramki. Duchownym udało się doprowadzić do wyrównania. Potem znów samorządowcy doszli do głosu, wychodząc na prowadzenie 6:3. Księża walczyli ambitnie, ale ostatecznie minimalnie ulegli rywalom 7:8.

W trakcie memoriału zbierano środki na zakup pionizatora dla Madzi Namysł. Dziewczynka urodziła się na początku roku 2013. Mieszka w Krotoszynie z rodzicami i dwoma braćmi. W styczniu 2015 roku, tuż przed drugimi urodzinami, zdiagnozowano u niej rdzeniowy zanik mięśni. Jest to postępująca choroba o podłożu genetycznym, zaliczana do schorzeń nerwowo-mięśniowych. Charakteryzuje się osłabieniem i zanikiem mięśni. Najszybciej zanikowi ulegają mięśnie znajdujące się najbliżej tułowia, tzn. ramion i ud.

Jedynym skutecznym sposobem walki z tą chorobą jest leczenie objawowe, tzn. opieka wielu specjalistów – neurologa, fizjoterapeuty, pulmonologa, ortopedy, kardiologa, logopedy, neurologopedy, terapeuty zajęciowego, pedagoga specjalnego, dietetyka, anestezjologa i gastroenterologa. Celem leczenia objawowego jest wydłużenie okresu samodzielnego funkcjonowania i zapobieganie powikłaniom takim jak niewydolność oddechowa, przykurcze czy skolioza.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...