Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Chronimy zwierzynę drobną

2019-03-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Chronimy zwierzynę drobną
Chronimy zwierzynę drobną

Na terenie powiatu krotoszyńskiego po raz kolejny realizowany był ogólnopolski program „Chronimy zwierzynę drobną”, w ramach którego zorganizowano III Łowy Powiatu Krotoszyńskiego na Drapieżniki. W akcji pod honorowym patronatem starosty wzięły udział Nadleśnictwo Krotoszyn i dziewięć kół łowieckich gospodarujących na obwodach naszego powiatu oraz gminy Odolanów.

 

Celem akcji jest popularyzacja działań na rzecz środowiska naturalnego i zachowania fauny zagrożonej drastyczną ekspansją drapieżników. Kontynuacja programu była odpowiedzią na liczne apele mieszkańców powiatu o pomoc w ograniczeniu coraz agresywniejszej ekspansji drapieżników na tereny osiedli ludzkich oraz przygotowaniu środowiska do szeroko zakrojonego projektu zasiedlania terenów zwierzyną drobną, aby przywrócić przyrodzie gatunki bytujące tu od zawsze, dziś niestety zagrożone całkowitym zniknięciem z naszych lasów i pól.

Uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia odbyło się na strzelnicy myśliwskiej w Krotoszynie w obecności m.in. wicestarosty Pawła Radojewskiego, Sławomira Trawińskiego – zastępcy nadleśniczego Krotoszyna, członków kół łowieckich, leśników Nadleśnictwa Krotoszyn, przewodników psów oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej w konkursie plastyczno-fotograficznym „Chronimy zwierzynę drobną”. Wpłynęło 130 prac, z czego wyróżniono 20.

Zakup zwierzyny drobnej, bażantów, w roku 2019 dla pięciu kół łowieckich sfinansowali włodarze gmin powiatu krotoszyńskiego, starosta oraz Eugeniusz Jakubiak. 130 bażantów zostanie wypuszczonych na terenie powiatu już wiosną tego roku. Ponadto firma Las-Kalisz Sp. z o.o. Tomasz Tarnawski ufundowała dziesięć sztuk zajęcy, które zostaną zasiedlone w okolicach Gorzupi i Kobierna.

OPRAC. (NOVUS)

FOT. www.krotoszyn-powiat.pl

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla