Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Ćwiczenia na terenie zakładu produkcyjnego

2022-05-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Ćwiczenia na terenie zakładu...
Ćwiczenia na terenie zakładu produkcyjnego
Vidia film tekst

W czwartek strażacy doskonalili swoje umiejętności na terenie zakładu produkcyjnego LEGE w Wałkowie. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar linii produkcyjnej w jednej z hal.

 

Zakład w Wałkowie prowadzi działalność związaną z produkcją opakowań tekturowych i ze względu na potencjalne zagrożenie, mogące wystąpić w procesie technologicznym, znalazł się w kręgu zainteresowań strażaków.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar linii produkcyjnej w jednej z hal zakładu. Osoba, która jako pierwsza zauważyła ogień, podczas próby gaszenia straciła przytomność na skutek zatrucia gazami pożarowymi. Po ewakuacji pracowników okazało się, że brakuje jednej osoby. Jeden z pracowników nie zabezpieczył odpowiednio palety z gotowym wyrobem i w trakcie ewakuacji został przez nią przygnieciony.

Zadaniem ćwiczących zastępów było dotarcie do poszkodowanych, ich ewakuowanie na zewnątrz i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a ponadto działanie gaśnicze i przeszukanie zakładu pod kątem dodatkowych zagrożeń.

Poszczególne zastępy zrealizowały w pełni wszystkie zadania. W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krotoszynie, a także z OSP Wałków, OSP Koźmin Wielkopolski i OSP Borzęciczki.

(ANKA)

FOT. OSP Koźmin Wlkp. / OSP Wałków / JRG Krotoszyn

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You