Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Czołowe zderzenie na ul. Sulmierzyckiej

2017-11-07
[flexy_breadcrumb]
Czołowe zderzenie na ul. Sulmierzyckiej

Rankiem 2 listopada na drodze wojewódzkiej nr 444, pomiędzy miejscowościami Krotoszyn i Sulmierzyce, doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. Autami podróżowały trzy osoby.

 

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Polegała ona na stabilizacji kręgosłupa na odcinku szyjnym, ułożeniu na noszach typu deska, tlenoterapii, zaopatrzeniu ran, zabezpieczeniu przed utratą ciepła oraz wsparciu psychicznym.

– Z uwagi na opady deszczu i panującą temperaturę osoby poszkodowane umieszczono w pojazdach pożarniczych do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego – informuje Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach. Po zakończeniu czynności policyjnych z drogi usunięto pozostałości po zdarzeniu.

– Kierujący pojazdem marki Ford Transit 47-letni mieszkaniec Krotoszyna, jadąc w kierunku Sulmierzyc, na prostym odcinku drogi doprowadził do zderzenia z samochodem marki Peugeot, którym podróżowały dwie osoby. Obrażenia uczestników wypadku zakwalifikowano na powyżej siedmiu dni hospitalizacji. Sprawcę wypadku ukarano mandatem w wysokości 400 zł – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Fines
Impuls
BETA
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...