Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Darterskie mistrzostwa Krotoszyna

2020-07-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Darterskie mistrzostwa Krotoszyna
Darterskie mistrzostwa Krotoszyna
Aparatus reklama w artykule

W poprzedni weekend w krotoszyńskim Centrum Bilardowym Bila odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Krotoszyna w Steel Darta. Zwycięzcą został Sebastian Steyer.

 

Zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Krotoszyńska Liga Darta były podzielone na dwie części. W piątek rozegrano turniej par, z kolei w sobotę zawodnicy przystąpili do rywalizacji indywidualnej. W pierwszym dniu do zmagań stanęło 14 duetów. Zwycięzcami okazali się Sławomir Olszewski i Konrad Pawłowski, którzy wygrali w finale z Karolem Marcinkowskim i Włodzimierzem Skalskim. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Dariusz Obajtek i Sławomir Olgrzymek oraz Daniel Mackiewicz i Maciej Łuczak.

W sobotę przyszedł czas na rywalizację indywidualną. W szranki stanęło 29 zawodników. Po kilkugodzinnych zmaganiach do finału awansowali Mikołaj Czajka oraz Sebastian Steyer, który przyjechał na turniej aż z Kędzierzyna-Koźla. Po emocjonującej walce zwyciężył S. Steyer. Na trzeciej lokacie uplasowali się Marcin Kmieciak i Sławomir Olszewski.

Warto przypomnieć, że S. Steyer jest jednym z najlepszych profesjonalnych graczy w naszym kraju. W swojej karierze doszedł m.in. do półfinału podczas BDOWorld Trophy, wystąpił na mistrzostwach świata czy World Masters. Regularnie startuje również w prestiżowych zawodach europejskich.

FOTOGALERIĘ Z IMPREZY ZNAJDZIECIE TUTAJ.

W turnieju kobiet wzięły udział cztery panie, które walczyły systemem każda z każdą. Triumfowała Danuta Pawlicka, która pokonała Elżbietę Łuczak. Na kolejnych miejscach uplasowały się Katarzyna Kordala i Martyna Matuszewska.

– Chciałbym podziękować Intermarche Krotoszyn za przygotowanie poczęstunku dla uczestników, a także fundatorom nagród – firmom TASOMIX, SKA-MET Włodzimierz Skalski, Europork Marcin Dąbrowski, Biuro Rachunkowe Justyna Marcinkowska, Meblex-Rawicz, Fach-Stol, Bila Krotoszyn, a także Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie – powiedział Przemysław Pawlicki, prezes Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta.

(LENA)

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Archiwum
Zuziak
APR
daf-mal
BGP
MediaSort
M-Partner
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek