Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Darterzy podsumowali sezon

2019-07-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Darterzy podsumowali sezon
Darterzy podsumowali sezon

Pod koniec czerwca miało miejsce oficjalne podsumowanie sezonu darterskiego. Nagrodzono najlepszych zawodników.

 

Przez cały sezon gracze rywalizowali w turniejach dla początkujących, turniejach czwartkowych, Superlidze Darta i Krotoszyńskiej Lidze Darta.

W rozgrywkach dla początkujących najlepszy był Maciej Wieszczeczyński. Za nim uplasowali się ex aequo Anita Krysicka i Karol Marcinkowski, a trzecia lokata przypadła Krzysztofowi Bernacikowi.

W cyklu turniejów czwartkowych w gronie kobiet triumfowała Danuta Pawlicka, a wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Szostak, który wyprzedził Przemysława Pawlickiego i Marcina Kmieciaka.

Krotoszyńscy darterzy rywalizowali także w turniejach z cyklu Grand Prix, organizowanych przez Polską Organizację Darta. Są to zawody o najwyższej randze w kraju. Za udział w tych rozgrywkach uhonorowano Martę Pawlicką (10. miejsce w rankingu), Annę Kowalczyk (15), Przemysława Pawlickiego (35), Jacka Cieślaka (51) i Przemysława Sawickiego (57).

W superlidze w zmaganiach pań najlepsza była Marta Pawlicka, która uplasowała się na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej. Rozgrywki wygrał Sebastian Szostak, a za nim uplasowali się Jacek Cieślak, Marcin Kmieciak, Przemysław Pawlicki, Mateusz Wojtaszek.

S. Szostak może pochwalić się największą ilością rzuconych „setek” (163 razy), „sto czterdziestek” (41) oraz „maksów” (9). Najwięcej „maksów” na dziewiętnastkach rzucił Sławomir Olgrzymek (3 razy). Z kolei Jacka Cieślaka nagrodzono za najwyższe zejście HF (HF 143) i za najszybsze skończenie lega (QF12).

W ramach Krotoszyńskiej Ligi Darta rozegrano 10 turniejów, w których walczyło 16 zawodniczek i 103 zawodników. Rywalizację kobiet zdominowała Anna Kowalczyk, wyprzedzając Martę Pawlicką i Danutę Pawlicką. W gronie panów zwyciężył Norbert Pecyna z Jarocina, a za nim uplasowali się Przemysław Pawlicki, Jacek Cieślak, Przemysław Misiak, Przemysław Sawicki.

Podczas uroczystego podsumowania sezonu podziękowano sponsorom i partnerom, którzy wspierają działalność Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta.

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla