Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Dlaczego kosmetyki naturalne wypierają z rynku syntetyczne specyfiki?

2019-11-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Dlaczego kosmetyki naturalne wypierają...
Dlaczego kosmetyki naturalne wypierają z rynku syntetyczne specyfiki?

Mniej więcej od początku drugiej dekady XXI wieku branża kosmetyczna przechodzi totalne przeobrażenie. Od kiedy konsumenci zaczęli zwracać większą uwagę na skład oraz sposób wytwarzania kupowanych specyfików, producenci zostali zmuszeni do wprowadzenia drastycznych zmian.

 

 

Kosmetyki naturalne, pakowane w opakowania nadające się do recyklingu, systematycznie zyskują na popularności. Eksperci wskazują trzy podstawowe czynniki wpływające na powyższy stan rzeczy.

 

Troszczysz się o stan ekosystemu w Twoim najbliższym otoczeniu? Skoro tak to wybierasz kosmetyki naturalne

Organiczne środki do pielęgnacji składają się w co najmniej 95% z ekstraktów roślinnych. Pozyskuje się je, redukując ingerencję maszyn do minimum, do tego na plantacjach w ogóle nie stosuje się pestycydów czy sztucznych nawozów. Nie trzeba raczej tłumaczyć, że ma to bardzo pozytywny wpływ na stan gleby. Ponadto wyrobów nie testuje się na zwierzętach. Takie ograniczenia nijak nie wpływają na różnorodność produktów. Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne sklep internetowy Organic24 będzie idealnym przykładem na to, jak szeroki asortyment mają do wyboru osoby faktycznie troszczące się o środowisko. Znalezienie specyfiku odpowiedniego do indywidualnych potrzeb to tylko kwestia czasu.

 

Prosty i zrozumiały dla konsumentów skład kosmetyków naturalnych sprawia, że od razu budzą większe zaufanie

Dawno już minęły czasy, w których klienci kierowali się wyłącznie marką albo stosunkiem ceny do objętości. Wzrasta świadomość tego, że kosmetyki mają bardzo wymierny wpływ na stan organizmu – i wcieranie w siebie sztucznych substancji chemicznych stało się mocno zniechęcającą perspektywą. Krótka lista składników na etykiecie pozwala szybko ocenić, jakie działanie mogą wywierać. Łatwiej zorientować się, czy preparat ewentualnie zawiera substancje wywołujące objawy alergiczne. Organiczne kosmetyki często bazują na ziołach i produktach doskonale znanych z codziennego życia.

Naturalnie sama zawartość byłaby niewystarczająca, gdyby wytwarzane w sposób ekologiczny środki nie przynosiły efektów. Tymczasem kosmetyki naturalne dostępne w polskich sklepach wyróżniają się tym, że przynoszą odczuwalne rezultaty i nie wywołują reakcji uczuleniowych. Wysoka skuteczność wynika z faktu, że ekologiczny skład lepiej współgra z procesami zachodzącymi w skórze i całym ludzkim organizmie. Problem zatkania porów w ogóle nie występuje, a odbudowanie tkanek od wewnątrz postępuje szybciej. Wprawdzie na widoczne efekty odmłodzenia trzeba czasami nieco cierpliwiej zaczekać, jednak dzięki naturalnym kosmetykom powinien się on utrzymywać znacznie dłużej.

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner