Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Dobre występy w Rumunii

2019-02-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dobre występy w Rumunii
Dobre występy w Rumunii

Na Międzynarodowy Turniej Karate WKF Transylvania Open Grand Prix w Oradea udali się przedstawiciele ASW Nippon Krotoszyn i UKS Shodan Zduny. Nasi karatecy zdobyli w Rumunii dziewięć medali.

 

W zawodach rywalizowali zawodnicy z 16 krajów. Świetnie spisał się Jakub Pleskacz, który wywalczył złoto w kumite juniorów w kat. do 68 kg. Reprezentant ASW Nippon pokonał pięciu rywali w drodze po końcowy triumf. Dwa brązowe krążki zdobył jego klubowy kolega, Jakub Łęcki – w kumite kadetów oraz juniorów do 63 kg. Z kolei trener Piotr Bielawski był trzeci w kumite seniorów -84 kg.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także karatecy UKS Shodan. Nadia Duczmal z Sulmierzyc w kata do lat 11 pokonała wszystkie rywalki – podobnie jak jej siostra, Zofia, która była najlepsza w kumite +45 kg. A w rywalizacji drużynowej sulmierzyczanki zajęły drugą lokatę. W kumite seniorów do 84 kg na drugim stopniu podium stanął Norbert Tysiak, a trener Jarosław Adamski nie miał sobie równych w kata masters.

– Pierwszy start w Transylwania Open GP zakończył się dla nas pięcioma finałami, z czego trzy okazały się zwycięskie. To dobrze wróży na dalszą część roku. Chciałbym podziękować zawodnikom ASW Nippon, którzy wspierali reprezentantów Shodana podczas walk na tatami. Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu Dunya Doner Kebab, gminy Zduny oraz rodziców naszych zawodników – powiedział J. Adamski.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner