Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Dragon w lidze juniorów

2019-02-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dragon w lidze juniorów
Dragon w lidze juniorów

3 lutego przeprowadzono pierwszy z trzech zaplanowanych turniejów w ramach IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów w Szachach. W zawodach rywalizowała ekipa UKS Dragon Smolice, która w klasyfikacji generalnej plasuje się 13. miejscu.

 

Do zmagań zgłosiło się dwadzieścia zespołów. Organizatorzy zaplanowali trzy imprezy, w trakcie których każda z drużyn zmierzy się z trzema innymi ekipami. – Zespół składał z dwóch chłopców i jednej dziewczyny, urodzonych w roku 2001 bądź młodszych, a także dwóch chłopców i jednej dziewczyny z rocznika 2005 lub młodszych. UKS Dragon bez problemów spełnił te wymagania, ponieważ mamy bardzo młody team, zbierający doświadczenie na takich turniejach – wyjaśnia Przemysław Gustowski, trener UKS Dragon.

Smoliczanie w pierwszym meczu ulegli 1:5 KTS IV Kalisz, następnie, po zaciętej walce, przegrali 2,5:3,5 z KTS V Kalisz, a w ostatnim spotkaniu pokonali bez problemów 6:0 KS Orły IV Pleszew. Zespół ze Smolic tworzyli Dawid Gustowski, Antoni Czebatura, Mateusz Wasielewski, Michał Puślecki, Julia Kordasiewicz i Wiktoria Łukowiak.

Kolejne dwa zjazdy odbędą się w dniach 16-17 lutego w Ostrowie Wlkp.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner