Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Dwa medale na mistrzostwach kraju

2019-06-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dwa medale na mistrzostwach...
Dwa medale na mistrzostwach kraju

Srebro i brąz wywalczyły zawodniczki z terenu gminy Koźmin Wlkp., reprezentujące na co dzień MUKS Białe Tygrysy Jarocin, w najważniejszej imprezie sezonu, czyli na mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców. Alicja Kowańdy zdobyła tytuł wicemistrzowski, a Natalia Wosiek stanęła na trzecim stopniu podium.

 

Mistrzostwa odbyły się w Płocku. Wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników z prawie 60 klubów, w tym dziesięcioosobowa ekipa Białych Tygrysów Jarocin.

W rywalizacji juniorek Alicja Kowańdy dotarła do finału, po drodze wysoko pokonując dwie rywalki, w tym klubową koleżankę – Natalię Wosiek. W decydującym pojedynku zmierzyła się z Wiktorią Horbą z LASW Legionowo. Większe opanowanie stresu w najważniejszych momentach walki przesądziło o minimalnym zwycięstwie przeciwniczki. Tym samym Alicja zdobyła srebrny krążek. Z kolei Natalia Wosiek, która wygrała pierwszą konfrontację, wróciła z mistrzostw z brązowym medalem.

Łącznie zawodniczki Białych Tygrysów wywalczyły 41 punktów do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, z czego aż 20 to dorobek mieszkanek gminy Koźmin Wlkp.

– Mistrzostwa Polski to podsumowanie rocznego cyklu szkoleniowego i ocena, jak zawodnicy przepracowali ten okres. Jeżeli chodzi o występ juniorek, to czuję ogromny niedosyt, bo myślę, że powinniśmy wywalczyć złoty medal, a nie srebro. Należy bowiem wspomnieć, że Alicja do tych zawodów przystępowała jako liderka w swojej kategorii wagowej, więc rozstawiano ją z numerem 1, w związku z czym najgroźniejsze rywalki mogła spotkać dopiero w półfinale i finale. Czegoś zabrakło, by postawić przysłowiową kropkę nad i. Szkoda tym bardziej, że Alicja po raz ostatni wystąpiła w mistrzostwach w tej kategorii wiekowej i pewnie chciała pięknie podsumować ostatnie trzy lata startów. Może i tak być z siebie dumna, gdyż przez ostatnie lata nie schodziła z podium – zdobyła srebro i dwa brązowe krążki. Na duże brawa zasłużyła również Natalia, która we wcześniejszych startach nie pokazywała pełni swoich umiejętności, jednak na najważniejszą imprezę w roku potrafiła się zmobilizować, dzięki czemu może się teraz cieszyć z powtórzenia zeszłorocznego wyniku. Jeżeli chodzi o plany na najbliższe tygodnie i miesiące dla juniorek, to teraz mamy okres roztrenowania, następnie będą krótkie wakacje na naładowanie akumulatorów, a w połowie sierpnia będziemy na obozie klubowym i rozpoczniemy przygotowania do kolejnego sezonu startowego – skomentowała Józefina Nowaczyk-Wróbel, trenerka MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

OPRAC. (ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla