Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Dwa złote medale Roszczaka

2018-07-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dwa złote medale Roszczaka
Dwa złote medale Roszczaka

Bardzo dobrze zaprezentował się Czesław Roszczak na Mistrzostwach Polski Masters w Wielobojach Rzutowych, które odbyły się w czerwcu w Toruniu. Zawodnik UKS Olimpijczyk Pogorzela zdobył dwa złote medale.

 

W imprezie rywalizowało 106 sportowców. Pierwsze złoto mieszkaniec Łagiewnik wywalczył w pięcioboju rzutowym. W kategorii M75 walczyło siedmiu zawodników. Walka już od pierwszej konkurencji była bardzo zacięta.

W rzucie dyskiem Czesław Roszczak zwyciężył, uzyskując wynik 31,43 m. W rzucie ciężarkiem o wadze 7,26 kg nasz lekkoatleta osiągnął odległość 12,74 m i ponownie był najlepszy. Kolejny triumf zaliczył w rzucie młotem – rezultat 30,26 m. Po czwartej konkurencji – rzucie oszczepem – reprezentant klubu z Pogorzeli mógł być pewien zwycięstwa w pięcioboju. Wynik 28,04 m dał mu kolejną wygraną i bezpieczną przewagę nad resztą stawki. W pchnięciu kulą łagiewniczanin potwierdził dominację, triumfując z rezultatem 11,29 m.

W pięciu konkurencjach Roszczak zdobył 3782 punkty, drugi w końcowej klasyfikacji Hubert Tobias z Gdańska zgromadził 3264 pkt, a trzeci był Zenon Krukowski z Międzyrzecza – 3198 pkt. Po podsumowaniach okazało się że uzyskany wynik jest piątym rezultatem open na 27 zawodników, którzy ukończyli pięciobój.

Po małej przerwie przyszedł czas na wielobój ciężarkowy. Pierwszy rzut ciężarkiem o wadze 5,45 kg na odległość 16,38 m pozwolił Roszczakowi na objęcie zdecydowanego prowadzenia. Następnie rzucił ciężarkiem o wadze 7,26 kg na odległość 13,69 m i umocnił się na pierwszej pozycji. W rzucie ciężarkiem o wadze 9,08 kg nasz zawodnik uzyskał wynik 10,98, pieczętując swój bezapelacyjny triumf i zdobywając drugi złoty medal.

(ANKA)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...