Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Dzień Dziecka z PSZCZÓŁKĄ

2019-06-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Nasz Patronat
  4. /
  5. Dzień Dziecka z PSZCZÓŁKĄ
Dzień Dziecka z PSZCZÓŁKĄ

1 czerwca w Markecie Budowlanym PSZCZÓŁKA Krotoszyn – Centrum Budowlane BANASZAK zorganizowano Dzień Dziecka. Wydarzenie przyciągnęło tłumy dzieci i młodzieży. Przygotowano dla nich wiele ciekawych atrakcji. Najbardziej widowiskowa była „eksplozja kolorów”.

 

„Eksplozja kolorów” to popularna zabawa, polegająca na wyrzucaniu w górę przez tłum ludzi kolorów holi, które tworzą wielką, barwną chmurę. Dzieci wspaniale się przy tym bawiły. Oprócz tego organizatorzy przygotowali stoiska gastronomiczne, dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz występy grup tanecznych z Centrum Tańca Show Dance.

Podczas imprezy odbył się także finał kolejnej edycji konkursu „Kolorowa klasa”, skierowanego do klas I-II szkół podstawowych z powiatu krotoszyńskiego. Główną nagrodą była możliwość odnowienia klasy zgodnie z projektem Sławomira Nowackiego z Salonu Wykończeń Wnętrz przy Centrum Budowlanym BANASZAK. – To już trzecia edycja konkursu i za każdym razem staramy się odpowiadać na sugestie dyrekcji oraz nauczycieli odnośnie aranżacji klas. Wszystkim nam chodzi o to, aby najmłodsze dzieci mogły uczyć się w fajnych, przyjaznych i kolorowych wnętrzach – mówi projektant.

Dzieci walczyły o wygraną w dwóch etapach. Najpierw w drodze eliminacji dokonano oceny nadesłanych projektów sal lekcyjnych. Wyłoniono pięć klas z następujących placówek – Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Krotoszynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Krotoszynie, Szkoła Podstawowa w Kobylinie i Szkoła Podstawowa w Roszkach. W etapie finałowym reprezentanci poszczególnych szkół musieli rywalizowali w konkurencjach związanych z branżą budowlaną – wkręcali na czas śruby, przewozili przez prowizoryczny tunel wywrotki piasku, malowali za pomocą palców Pszczółkę. Zwyciężyła klasa IIb ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie i dzięki temu od września jej uczniowie będą mogli uczyć się w odnowionej sali.

– Tegoroczna impreza frekwencją zarówno w konkursie, jak i podczas samego Dnia Dziecka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy ogrom prac plastycznych do konkursu i za każdą dziękujemy. Również w sobotę plac Centrum Budowlanego BANASZAK był wypełniony po brzegi. Dziękujemy za to, że po raz kolejny już możemy świętować Dzień Dziecka całymi rodzinami w naszej rodzinnej firmie – podsumowuje Karol Banaszak.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Robstal
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner