Dziewczęta rywalizowały o Puchar Małgorzaty Glinki

2. /
  4. /
  5. Dziewczęta rywalizowały o Puchar...
Serafiniak

5 marca w Miliczu odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Małgorzaty Glinki. Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Piotr Lech. Do naszego miasta przyjechało przeszło 300 zawodniczek z ponad 20 klubów.

Otwarcie turnieju uświetnił wspaniały występ cheerleaderek z Akademii Tańca Jaskier po przewodnictwem Moniki Grobelnej, na co dzień uczennic Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor Dwójki, a oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Milicza. Co ważne, środowisko siatkarskie nie zapomniało o walczącej Ukrainie, minutą braw okazując pełne wsparcie obywatelom oblężonego kraju.

W rywalizacji dwójek na dwóch czołowych lokatach uplasowały się teamy reprezentujące MKS MOS Wieliczka. Dziesiąte miejsce zajął pierwszy zespół Dwójki Milicz, a pozostałe zostały sklasyfikowane poza czołową piętnastką.

W kategorii trójek triumfowały dziewczęta z AMS MiniVolley Kamienna Góra, wyprzedzając UKS Koral Wrocław II oraz UKS Jedynka Milicz. Pierwszą dziesiątkę zamknęła druga drużyna UKS Dwójka Milicz.

W rozgrywkach czwórek najlepszy był Volley Wrocław. Na podium znalazły się także MKS MOS Wieliczka I oraz UKS 17 Kalisz. Szóstą pozycję zajął pierwszy team milickiej Dwójki.