Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY2

Dziewczęta z Ósemki mistrzyniami Wielkopolski!

2023-05-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dziewczęta z Ósemki mistrzyniami...
Dziewczęta z Ósemki mistrzyniami Wielkopolski!
PANCOM

Wspaniale spisała się drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie w Finale Wojewódzkim XIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rywalizujące w kategorii U’12 krotoszynianki zostały mistrzyniami Wielkopolski!

 

Turniej rozegrano w Starych Oborzyskach. Wzięło w nim udział 25 zespołów dziewcząt. W fazie grupowej piłkarki z krotoszyńskiej Ósemki nie dały żadnych szans rywalkom, pokonując kolejno SP Karniszewo 14:1, AS Orlik Kaźmierz 5:0 i SP nr 15 Kalisz 12:0. W ćwierćfinale rozgromiły 8:1 SP Wilczyn, a w półfinale odprawiły z kwitkiem AS Orlik Kaźmierz, zwyciężając 5:0.

W finale krotoszynianki zmierzyły się z ekipą z SP nr 3 Piła. Wynik 6:1 dla SP nr 8 nie pozostawia wątpliwości, kto był lepszy w tym decydującym pojedynku. Tym samym piłkarki z Krotoszyna zostały mistrzyniami Wielkopolski w kategorii U’12. Były łzy, radość, niedowierzanie i niesamowita euforia. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przyznano Oldze Kostce z ekipy triumfatorek.

Ósemka będzie reprezentować Wielkopolskę w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Warszawie w dniach 13-16 czerwca. Faza grupowa rozegrana zostanie na obiektach Hutnika Warszawa, a mecze finałowe na Stadionie Narodowym. Dodatkową atrakcją będzie niewątpliwie możliwość kibicowania polskiej reprezentacji podczas meczu towarzyskiego Polska-Niemcy!

– Dziękujemy dziewczynom za grę fair play, za serce, które wkładają w każdej minucie meczu. Dziękujemy rodzicom za wsparcie. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Bogumiła Kostki – bez pana pomocy udział w finale nie byłby możliwy – powiedziała Magdalena Kalupa, trenerka dziewcząt z SP nr 8.

Warto przypomnieć, iż Ósemka walczyła już w finałach ogólnopolskich turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – pierwszy raz 10 lat temu w Gdyni, a potem w latach 2014, 2016 i 2018 na warszawskim Torwarze i Stadionie Narodowym.

(ANKA)

 

FOT. SP nr 8 Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × pięć =

YouTube

MediaSort 2
MediaSort
Archiwum
Twoja Edukacja
VADEMECUM
ZAKOCHANY W DREWNIE
KOK
AMBASADOR WSI
IGLOO PIASNY
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
EDI
Jarmużek
BHP RABENDA
MATYLA
Zajączek
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
VADEMECUM2
MAYOR INK
BGP