Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Ekologiczny piknik

2017-09-11
[flexy_breadcrumb]
Ekologiczny piknik

W miniony czwartek na krotoszyńskim rynku pojawiło się Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej z przedstawicielami Fundacji Arka. W trakcie pikniku ekologicznego dzieci z okolicznych szkół miały okazję uczestniczyć w warsztatach, które dotyczyły takich kwestii jak segregacja śmieci, oszczędzanie energii czy alternatywne źródła energii.

 

Na imprezę przybył również burmistrz Franciszek Marszałek, który podziękował organizatorom. Do dzieci natomiast skierował prośbę, by pamiętały, że należy dbać o nasze środowisko. – Gmina stara się walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Jako burmistrz cieszę się, że mogę liczyć na małych pomocników. Przekonujcie swoich rodziców, wujków, dziadków, żeby nie palili śmieci w swoich domostwach – podkreślił F. Marszałek.

Mobilne Centrum Ekologiczne przygotowało dla dzieci wiele atrakcji, takich jak pracownia komputerowa napędzana zieloną energią, układanie wielkoformatowych puzzli na temat chronionych gatunków roślin i zwierząt czy gra planszowa, na której uczniowie byli pionkami i zmierzali do mety, odpowiadając na pytania dotyczące ochrony przyrody.

Warsztaty organizowane są przez Fundację Arka od 2012 roku w całej Polsce. Skorzystało z nich już 5 tysięcy dzieci. Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej powstało dzięki programowi „Realna odpowiedź na realne potrzeby”. To projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

(NOVUS)

Archiwum
Impuls
Fachstol baner
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...