2. /
  4. /
  5. Fatalna druga połowa
Vidia film tekst

Po bardzo dobrej pierwszej odsłonie Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski prowadził z Turem 1921 Turek 2:0 i nic nie zapowiadało katastrofy. Po zmianie stron na boisku istniała już tylko ekipa gości, która zaaplikowała miejscowym cztery gole i wywiozła z Koźmina komplet punktów.

W pierwszych 45 minutach podopieczni trenera Macieja Dolaty spokojnie rozgrywali swoje akcje i zdobyli dwie bramki. Wynik spotkania otworzył Marek Wiła, który wykorzystał zbyt krótko wybitą piłkę po rzucie wolnym. Na 2:0 podwyższył Krzysztof Czabański, pokonując golkipera gości strzałem głową.

Druga połowa to fatalna gra Orłów. Przyjezdni odrobili straty w niespełna trzy minuty. Najpierw z rzutu wolnego piłkę do bramki przy bliższym słupku wpakował Beniamin Trzepacz. Niedługo potem Szymon Izydorczyk wykorzystał zbyt krótkie wybicie futbolówki przez Patryka Szulca i mieliśmy remis.

Piłkarze z Turku zwietrzyli szansę i poszli za ciosem. W 70. minucie bramkarz Orłów po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem po strzale Krystiana Przybylaka. Wynik spotkania już w doliczonym czasie gry ustalił Michał Ignaczak, finalizując kontrę swojego zespołu.

Po ośmiu kolejkach Biały Orzeł ma na koncie zaledwie trzy punkty. Z trybun słychać było głosy niezadowolenia. Kibice nawoływali miejscowych działaczy do zmiany trenera.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – Tur 1921 Turek 2:4 (2:0)

BRAMKI: 1:0 – Marek Wiła (8′), 2:0 – Krzysztof Czabański (38′ głową), 1:2 – Beniamin Trzepacz (51′ wolny), 2:2 – Szymon Izydorczyk (54′), 2:3 – Krystian Przybylak (70′), 2:4 – Michał Ignaczak (92′)

BIAŁY ORZEŁ: P. Szulc – Majusiak, Skowron, Grodzki, Maciejewski (80′ Janowski) – Dolata (55′ Derwich), Czabański, Wiła, J. Szymkowiak – Gałczyński (60′ M. Szulc), Wach (60′ M. Szymkowiak)