Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Filipiak na drugim miejscu

2019-01-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Filipiak na drugim miejscu
Filipiak na drugim miejscu

Przedstawiciele SAC Ursus Krotoszyn rywalizowali w II Otwartych Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego w Trójboju Siłowym Klasycznym. Najlepiej powiodło się Kamilowi Filipiakowi, który uplasował się na drugim miejscu.

 

Wszyscy krotoszyńscy trójboiści walczyli w kategorii mężczyzn powyżej 95 kg. Nie było podziału na juniorów i seniorów, a końcowa klasyfikacja ustalona była według formuły Wilksa.

Debiutujący w zmaganiach Sebastian Konarczak zaliczył osiem z dziewięciu podejść i poprawił rekordy życiowe, osiągając w przysiadzie 180 kg, w wyciskaniu leżąc 117,5 kg oraz w martwym ciągu 160 kg.

Trenujący od dziewięciu miesięcy Krzysztof Szlachta w przysiadzie zaliczył 200 kg, w wyciskaniu leżąc 110 kg, a w martwym ciągu 260 kg. Widać zatem, że w tym zawodniku drzemie niemały potencjał.

18-letni Andrzej Rusek poprawił rekordy życiowe w przysiadzie (265 kg) i w wyciskaniu leząc (125 kg). Ponadto zaliczył 230 kg w martwym ciągu, a podejście na 240 kg minimalnie spalił.

Kamil Filipiak zakończył zawody na drugiej pozycji z łącznym wynikiem 747,5 kg, na który złożyło się 290 kg w przysiadzie, 172,5 kg w wyciskaniu oraz 285 kg w martwym ciągu.

– Z założenia miał to być start na luzie, bez większych przygotowań – komentuje Szczepan Zimmermann, prezes SAC Ursus Krotoszyn. – Mimo tego nasi zawodnicy niezwykle poważnie podeszli do rywalizacji, osiągając rewelacyjne wyniki i poprawiając rekordy życiowe. To bardzo dobra prognoza przed wiosennymi mistrzostwami Polski, na których zwłaszcza Andrzej i Kamil mają szanse powalczyć o medale.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla