Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Gotowanie z Karolem Okrasą

2017-09-11
[flexy_breadcrumb]
Gotowanie z Karolem Okrasą

 

W niedzielę na krotoszyńskim rynku odbyła się kolejna edycja imprezy „Powiat od kuchni”. Jak co roku gościem specjalnym był znany wszystkim kucharz, Karol Okrasa. Muzyczną gwiazdą imprezy był Wojciech Gąssowski. Panie z kół gospodyń wiejskich z całego powiatu przygotowały szereg wyśmienitych potraw, których skosztować mógł każdy.

 

Najpierw na scenie zaprezentował się zespół ludowy Krotoszanie, działający przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Potem przyszedł czas na zawody kulinarne, w których udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz goście z Węgier, z miasta partnerskiego Fonyód. Gminę reprezentowali burmistrz Franciszek Marszałek i wiceburmistrz Joanna Król-Trąbka, a powiat – starosta Stanisław Szczotka i wicestarosta Paweł Radojewski. Zespoły rywalizowały w trzech konkurencjach – tzw. biciu piany z jajek, laniu wody przez lejek i przygotowaniu szaszłyków. Ostatecznie ogłoszono remis, ponieważ każda z drużyn wygrała jedną konkurencję. Wszyscy otrzymali upominki.

Kolejnym punktem był występ lokalnego zespołu Niepokorni, a następnie na scenie pojawiła się gwiazda imprezy – Wojciech Gąssowski, znany m.in. z wielkiego przeboju „Gdzie się podziały tamte prywatki”.

Po koncercie rozstrzygnięto konkurs kulinarny na najsmaczniejszy boczek rolowany. Przysmak ten przygotowywały panie z KGW, które oceniało jury pod przewodnictwem Karola Okrasy. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, ponieważ wszystkie wyroby przygotowano na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężyły panie z KGW Dąbrowa, drugie miejsce zajęło KGW Rozdrażew, z trzecia lokata przypadła KGW Bożacin.

Na zakończenie imprezy publiczność miała okazję obejrzeć kulinarny pokaz Karola Okrasy. Każdy mógł później skosztować potrawy przyrządzonej przez mistrza kuchni.

(NOVUS)

 

 

 

Archiwum
Impuls
Fachstol baner
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...