Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Pluszaki

Gotowanie z Karolem Okrasą

2017-09-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Gotowanie z Karolem Okrasą
Gotowanie z Karolem Okrasą

 

W niedzielę na krotoszyńskim rynku odbyła się kolejna edycja imprezy „Powiat od kuchni”. Jak co roku gościem specjalnym był znany wszystkim kucharz, Karol Okrasa. Muzyczną gwiazdą imprezy był Wojciech Gąssowski. Panie z kół gospodyń wiejskich z całego powiatu przygotowały szereg wyśmienitych potraw, których skosztować mógł każdy.

 

Najpierw na scenie zaprezentował się zespół ludowy Krotoszanie, działający przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Potem przyszedł czas na zawody kulinarne, w których udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz goście z Węgier, z miasta partnerskiego Fonyód. Gminę reprezentowali burmistrz Franciszek Marszałek i wiceburmistrz Joanna Król-Trąbka, a powiat – starosta Stanisław Szczotka i wicestarosta Paweł Radojewski. Zespoły rywalizowały w trzech konkurencjach – tzw. biciu piany z jajek, laniu wody przez lejek i przygotowaniu szaszłyków. Ostatecznie ogłoszono remis, ponieważ każda z drużyn wygrała jedną konkurencję. Wszyscy otrzymali upominki.

Kolejnym punktem był występ lokalnego zespołu Niepokorni, a następnie na scenie pojawiła się gwiazda imprezy – Wojciech Gąssowski, znany m.in. z wielkiego przeboju „Gdzie się podziały tamte prywatki”.

Po koncercie rozstrzygnięto konkurs kulinarny na najsmaczniejszy boczek rolowany. Przysmak ten przygotowywały panie z KGW, które oceniało jury pod przewodnictwem Karola Okrasy. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, ponieważ wszystkie wyroby przygotowano na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężyły panie z KGW Dąbrowa, drugie miejsce zajęło KGW Rozdrażew, z trzecia lokata przypadła KGW Bożacin.

Na zakończenie imprezy publiczność miała okazję obejrzeć kulinarny pokaz Karola Okrasy. Każdy mógł później skosztować potrawy przyrządzonej przez mistrza kuchni.

(NOVUS)

 

 

 

Fines
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy jesteś za swobodnym dostępem obywateli do broni?
Loading ... Loading ...