Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego?

2019-05-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego?
Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego?

14 maja w restauracji u Bielawnego odbyło się spotkanie, w trakcie którego omówiono pomysł organizacji Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach Ulicznych od 2020 roku.

 

W spotkaniu uczestniczyli Piotr Grzempowski (KS Krotosz), Karol Olejniczak (KS Krotosz), Marek Ostój (Krotoszyńska Grupa Biegowa), Rafał Bystrowski (Krotoszyńska Grupa Biegowa), Jacek Zawodny (Koźmin Biega) i Waldemar Wronecki (Starostwo powiatowe).

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Jacek Zawodny – radny powiatowy i miłośnik biegania. W tej sprawie 29 marca złożył na sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego interpelację. – Na terenie powiatu odbywają się biegi uliczne, w których łącznie bierze udział kilka tysięcy amatorów tego sportu. Ponadto imprezom towarzyszą biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Widzę potrzebę wprowadzenia jednej punktacji powiatowej i objęcia patronatem przez starostę krotoszyńskiego. Biegi w Krotoszynie, Koźminie Wielkopolskim, Kobylinie i Zdunach mają elektroniczna rejestrację i elektroniczny pomiar czasu, co pozwoli na bezkosztową obsługę tego działania. Ponadto na terenie powiatu odbywa się Gala Sportu, która mogłaby służyć również wręczeniu wyróżnień – argumentował J. Zawodny.

Zebrani omówili podstawowe założenia regulaminu, który pomógłby uatrakcyjnić imprezy biegowe na terenie powiatu, łącząc biegi w poszczególnych gminach wspólną punktacją i atrakcyjnym medalem. Zwieńczeniem rywalizacji byłoby podsumowanie na koniec roku.

– Zauważyłem potrzebę spięcia imprez biegowych na terenie powiatu w celu ich uatrakcyjnienia. Z pewnością też może to wpłynąć na popularyzację aktywności ruchowej. Chcemy, aby biegacze wypracowali jakieś założenia i przedstawili je organizatorom biegów w poszczególnych gminach. Jeśli uda nam się porozumieć, to od 2020 roku wprowadzimy Grand Prix na terenie powiatu krotoszyńskiego – powiedział J. Zawodny.

OPRAC. (ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla