Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Grząka w kadrze na MŚ!

2022-07-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Grząka w kadrze na...
Grząka w kadrze na MŚ!
Centnas

16 lipca w Mariborze odbył się międzynarodowy mecz lekkoatletyczny. Sportowcy pochodzący z powiatu krotoszyńskiego jak zwykle pokazali klasę.

W meczu rywalizowały reprezentacje U20 Słowenii, Słowacji, Węgier, Czech i Polski. W składzie biało-czerwonych znalazło się troje lekkoatletów pochodzących z naszego powiatu: Ewa Piaszczyńska, Paulina Stempniak i Dawid Grząka.
Ewa i Dawid na co dzień reprezentują KS Stal LA Ostrów Wlkp. Dawid wystartował w biegu na 100 m, w którym zajął piąte miejsce, ustanawiając nowy rekord życiowy – 10,64 s. Lekkoatleta pobiegł też w sztafecie 4 x 100 m. Ewa znakomicie spisała się w biegu pozakonkursowym na 100 m, uzyskując rezultat 11,92 s.
Paulina Stempniak występuje w barwach KS Energetyk Poznań. Lekkoatletka wywalczyła brązowy medal w biegu na 800 m.
Znakomite występy polskich sportowców sprawiły, iż nasz kraj okazał się zwycięskim podczas meczu. Zarówno reprezentacja żeńska, jak i męska były tego dnia niepokonane.
Kilka dni temu poznaliśmy kolejną dobrą nowinę, bowiem Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował, iż Dawid Grząka został powołany do reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata U20 w Cali. Krotoszynianin wystartuje w sztafecie 4 x 100 m. Mistrzostwa w Kolumbii będą rozgrywane między 1 a 6 sierpnia. Transmitowane będą w TVP Sport.

(LENA)

FOT. KS Stal LA Ostrów Wlkp. / Jolanta Stempniak

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA