Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Inauguracja rozgrywek KLD

2017-09-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Inauguracja rozgrywek KLD
Inauguracja rozgrywek KLD

Za nami pierwszy turniej Krotoszyńskiej Ligi Darta. W rozgrywkach męskich triumfował Norbert Pecyna, a w gronie pań najlepsza była Ewa Pawlicka.

 

Tym razem Stowarzyszenie Krotoszyńska Liga Darta postanowiło zorganizować dwanaście turniejów, a nie dziesięć jak dotychczas. Honorowy patronat nad rozgrywkami objęła Galeria Krotoszyńska, która funduje puchary dla najlepszych zawodników.

W zawodach pań o końcowym triumfie decydował stosunek legów. Najlepsza okazała się Ewa Pawlicka, która miała bilans 7:5. Odniosła dwie wygrane – z Martą Pawlicką (3:0) i Danutą Pawlicką (3:2) – oraz przegrała z Anną Kowalczyk (1:3). Na drugim miejscu, z bilansem 6:4, uplasowała się M. Pawlicka, która pokonała A. Kowalczyk (3:1) i D. Pawlicką (3:0). Z kolei na najniższym stopniu podium znalazła się A. Kowalczyk z bilansem 7:6. Pochodząca z Ostrowa Wlkp. zawodniczka okazała się lepsza od D. Pawlickiej (3:2).

Turniej mężczyzn wygrał jarocinianin Norbert Pecyna, który w decydującym pojedynku pokonał Przemysława Pawlickiego (5:1). W drodze do finału zwycięzca ograł Marcina Wojtkowiaka (3:0), Pawła Pawlickiego (3:0), Karola Pietrzaka (3:1) i Jacka Cieślaka (3:0). Za liderem w klasyfikacji generalnej znajduje się trzech zawodników z naszego powiatu – Przemysław Pawlicki, J. Cieślak i K. Pietrzak. Ostatni z wymienionych wygrał z Włodzimierzem Skalskim (3:0), Łukaszem Kolanowskim (3:2), Przemysławem Sawickim (3:2) i Marcinem Kowalczykiem (2:0).

Warto odnotować zakończenie lega 14. lotką przez N. Pecynę i 15. lotką przez J. Cieślaka oraz maksymalną ilość punktów rzuconą przez K. Pietrzaka (180 pkt.).

(GRZELO)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...