2. /
  4. /
  5. Inauguracja rozgrywek KLD
webTax

Za nami pierwszy turniej Krotoszyńskiej Ligi Darta. W rozgrywkach męskich triumfował Norbert Pecyna, a w gronie pań najlepsza była Ewa Pawlicka.

Tym razem Stowarzyszenie Krotoszyńska Liga Darta postanowiło zorganizować dwanaście turniejów, a nie dziesięć jak dotychczas. Honorowy patronat nad rozgrywkami objęła Galeria Krotoszyńska, która funduje puchary dla najlepszych zawodników.

W zawodach pań o końcowym triumfie decydował stosunek legów. Najlepsza okazała się Ewa Pawlicka, która miała bilans 7:5. Odniosła dwie wygrane – z Martą Pawlicką (3:0) i Danutą Pawlicką (3:2) – oraz przegrała z Anną Kowalczyk (1:3). Na drugim miejscu, z bilansem 6:4, uplasowała się M. Pawlicka, która pokonała A. Kowalczyk (3:1) i D. Pawlicką (3:0). Z kolei na najniższym stopniu podium znalazła się A. Kowalczyk z bilansem 7:6. Pochodząca z Ostrowa Wlkp. zawodniczka okazała się lepsza od D. Pawlickiej (3:2).

Turniej mężczyzn wygrał jarocinianin Norbert Pecyna, który w decydującym pojedynku pokonał Przemysława Pawlickiego (5:1). W drodze do finału zwycięzca ograł Marcina Wojtkowiaka (3:0), Pawła Pawlickiego (3:0), Karola Pietrzaka (3:1) i Jacka Cieślaka (3:0). Za liderem w klasyfikacji generalnej znajduje się trzech zawodników z naszego powiatu – Przemysław Pawlicki, J. Cieślak i K. Pietrzak. Ostatni z wymienionych wygrał z Włodzimierzem Skalskim (3:0), Łukaszem Kolanowskim (3:2), Przemysławem Sawickim (3:2) i Marcinem Kowalczykiem (2:0).

Warto odnotować zakończenie lega 14. lotką przez N. Pecynę i 15. lotką przez J. Cieślaka oraz maksymalną ilość punktów rzuconą przez K. Pietrzaka (180 pkt.).