2. /
  4. /
  5. Jedenaście razy na podium
Mayor Ink

Pięć złotych medali, pięć srebrnych i jeden brązowy – to dorobek sekcji Black Aqua UKS Krośnicka Przystań z zawodów SwimMania – Dolnośląskiej Ligi Pływackiej, edycja II. W klasyfikacji medalowej krośniczanie znaleźli się na trzeciej pozycji.

Zawody we Wrocławiu odbyły się w ostatni weekend marca. Nasi pływacy jak zwykle nie zawiedli, meldując się na medalowych lokatach aż 11 razy. Czworo krośniczan zdobyło w stolicy Dolnego Śląska po jednym krążku złotym i srebrnym.

Ewa Sujka triumfowała w konkurencji 100 m stylem grzbietowym i była druga na 200 m stylem dowolnym. Marcin Maryjowski okazał się najlepszy na 100 m stylem dowolnym, a na 200 m stylem dowolnym musiał uznać wyższość jednego rywala. Mateusz Twaróg nie miał sobie równych na 200 m stylem dowolnym i zajął drugie miejsce na 100 m stylem motylkowym. Patrycja Giewiada wygrała konkurencję 100 m stylem dowolnym i znalazła się na drugiej lokacie na 200 m stylem dowolnym.

Piąte złoto do tego dorobku dorzuciła Zofia Kamińska, zwyciężając na 100 m stylem dowolnym, Ponadto na 200 m stylem dowolnym zdobyła brąz. Z kolei Kajetan Matusiak wywalczył srebrny krążek na 100 m stylem klasycznym.

Dzięki tak świetnym występom krośnicki klub uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej.