Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Kolejne sukcesy tancerzy z Show Dance!

2019-04-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Kolejne sukcesy tancerzy z...
Kolejne sukcesy tancerzy z Show Dance!

Kolejnymi sukcesami może pochwalić się ekipa z Centrum Tańca Show Dance. W pierwszy weekend kwietnia grupy Po Kokardę oraz Kadaklizm zdobyły główne nagrody w konkursie „Tylko dance ma sens” w Kaliszu, a zespoły Kajmak i ponownie Kadaklizm triumfowały w ogólnopolskim turnieju tańca nowoczesnego w Pakosławiu.

 

Do tegorocznej edycji Regionalnych Spotkań Tanecznych „Tylko dance ma sens” zgłosiła się rekordowa liczba uczestników – grubo ponad pół tysiąca. 5 kwietnia na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprezentowanych zostało 77 choreografii w wykonaniu zespołów, duetów i solistów z rejonu południowej Wielkopolski.

Jury, w składzie którego znaleźli się Marlena Będzikowska, Krzysztof Skolimowski i Magdalena Mazurowska, Statuetkami Spotkań nagrodziło dziewięć zespołów i wyróżniło sześć prezentacji. – Chcieliśmy docenić różnorodność prezentowaną na „Tylko dance ma sens” i staraliśmy się nagrodzić zgrane zespoły, dobrze dobrane duety i świadomych tanecznie solistów – podsumowała werdykt Magdalena Mazurowska, wyrażając przy tym nadzieję, iż występ na scenie CKiS to doświadczenie, które zainspiruje młodych tancerzy i ich choreografów do dalszej pracy, rozwoju i artystycznych poszukiwań. Zespół Po Kokardę z Centrum Tańca Show Dance w Krotoszynie zdobył nagrodę główną w kategorii wiekowej 6-11 lat, natomiast Kadaklizm w kategorii 12-15 lat.

Nazajutrz do Pakosławia zawitało 936 tancerzy, by wziąć udział w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego. Celem wydarzenia było m.in. uczczenie 10-lecia działalności zespołu tanecznego PAKA, działającego przy miejscowym Ośrodku Kultury i Rekreacji.

Imprezę prowadził raper, freestyle’owiec, tancerz, konferansjer, uczestnik telewizyjnego show – Witek VitoWS Ostynowicz. Występy oceniało jury w składzie: Dominika Kur (zawodowa tancerka, choreografka i założycielka wrocławskiej szkoły tańca New Quality, dyplomowana pedagog tańca i animatorka kultury), Monika Musiał (wielokrotnie nagradzana tancerka), Sebastian Gębura (tancerz, choreograf, zdobywca wielu nagród scenicznych w Polsce i za granicą), Piotr Szwarc (tancerz, instruktor, choreograf, uczestnik 8. edycji You Can Dance [Sewilla], 9. edycji You Can Dance [Malta] oraz 3. edycji Mam Talent) i – jako sędzia główny – Abby Aouragh, z pochodzenia Marokańczyk, dyplomowany instruktor tańca i fitness.

Grupa Kajmak z Centrum Tańca Show Dance zajęła pierwsze miejsce w kategorii pierwszy kroczek 12-15 lat, a Kadaklizm zwyciężył w street dance powyżej 15 lat.

– Do wszystkich zawodów i konkursów podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem. Dzieci i młodzież pracują jak mrówki, stąd też liczne sukcesy naszych grup. Jestem bardzo zadowolona ze startów wszystkich czterech grup tanecznych. W konkursach brała udział również ekipa Posampas, która miała swój taneczny debiut. Oba turnieje oceniała profesjonalna komisja sędziowska, dlatego zwycięstwa cieszą nas podwójnie. Przed nami kolejne wyjazdy na konkursy i zawody, więc pracujemy więcej i ciężej – powiedziała Katarzyna Wicenciak-Duda, właścicielka Centrum Tańca Show Dance Krotoszyn.

(NOVUS)

FOT. Katarzyna Wincenciak-Duda

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner