Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Kolejny transport darów dla uchodźców

2022-11-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kolejny transport darów dla...
Kolejny transport darów dla uchodźców
Dobry Dietetyk

12 listopada do Krotoszyna dotarł kolejny transport darów dla uchodźców z Ukrainy. Tym razem wsparcia udzielili mieszkańcy Lütjenburga – miasta w Niemczech w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn w powiecie Plön.

 

Dziewięcioosobowa grupa, z burmistrzem Lütjenburga – Dirkiem Sohnem – na czele, dostarczyła dary dla Ukrainy już po raz trzeci od wybuchu wojny. Gości z Niemiec przywitali wicestarosta Paweł Radojewski oraz sekretarz powiatu Joanna Dymarska-Kaczmarek.

Dostarczone dary zdeponowano w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. Andrzej Piotrowski, dyrektor tej instytucji, zapewnił, iż będą wydawane potrzebującym w najbliższym czasie. Tym razem darczyńcy dostarczyli kilka ton produktów żywnościowych, które szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, są bardzo potrzebne.

Z dużym zaangażowaniem i poświęceniem przy rozładunku pomagali pracownicy Starostwa Powiatowego w Krotoszynie oraz PCPR-u, a także wolontariusze. Po rozładowaniu darów był czas na chwilę odpoczynku przy kawie i tradycyjnych wielkopolskich rogalach świętomarcińskich. Porozmawiano o dalszych planach współpracy.

– Pomoc i wsparcie jest nam bardzo potrzebne, gdyż pozwala to na lepsze zorganizowanie działań dla potrzebujących – oznajmił wicestarosta krotoszyński. Burmistrz Sohn stwierdził, że pomaganie sprawia autentyczną radość i podziękował krotoszynianom za zaangażowanie. Wicestarosta i dyrektor PCPR-u serdecznie podziękowali darczyńcom za podjęty trud i okazane serce, a także wręczyli symboliczne upominki – zestawy świec, które zapewne znajdą się na świątecznych stołach w Lütjenburgu.

Władzie naszego powiatu składają podziękowania wszystkim zaangażowanym przyjaciołom z Lütjenburga za niesienie bezinteresownej pomocy, liczne dary oraz chęć współpracy w tym niełatwym czasie. Dziękują także wszystkim osobom dobrej woli za poświęcony czas i okazane serce.

OPRAC. (ANKA)

 

FOT. Karolina Kluba / Przemysław Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − 4 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL