Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Koźmińska Jedynka na 30-leciu w Kotlinie

2023-03-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Koźmińska Jedynka na 30-leciu...
Koźmińska Jedynka na 30-leciu w Kotlinie
COT

W lutym w Kotlinie odbył się Wielkopolski Turniej Unihokeja „O Puchar Romgos Grupa” z okazji 30-lecia tej dyscypliny sportu w tejże miejscowości. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn dziewcząt z rocznika 2010 i młodszych. Jedną z nich był zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp.

 

Triumfowała ekipa z Goliny. Koźminianki uplasowały się na szóstym miejscu. Zespół trenowany przez Jacka Zawodnego wystąpił w składzie: Wiktoria Andrzejewska, Gabriela Zmyślona, Marika Miękus, Antonia Figaj, Daria Kołaczkowska, Weronika Leoniak, Maria Dąbrowska, Patrycja Jagodzińska, Kinga Świątkowska. Najlepszą zawodniczką teamu z Koźmina Wlkp. była M. Dąbrowska. Ponadto w turnieju uczestniczyły drużyny z Kołaczkowa, Niechanowa, Jarocina (dwie), Klęki i Kotlina.

Przedstawiciele koźmińskiej Jedynki wręczyli Edycie Orpel, dyrektor SP im. Marii Konopnickiej w Kotlinie, pamiątkowy grawerton wraz z obrazem szkoły. Jednocześnie złożyli gratulacje z okazji 30-lecia unihokeja w Kotlinie i podziękowali za dotychczasową współpracę.

Dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp. przekazał również pamiątkowy grawerton dla twórcy unihokeja w Kotlinie, Włodzimierza Szymkowiaka. – Pana zaangażowanie w rozwój unihokeja w Wielkopolsce jest ogromny. Początki były bardzo trudne, ale konsekwentna i cykliczna praca z dziećmi oraz młodzieżą zaowocowała licznymi sukcesami sportowymi. Wychował pan wiele pokoleń sportowców, bo przecież sport uczy, bawi, ale też wychowuje. Wielu młodych ludzi jest nadal bardzo aktywnych sportowo, co spowodowało, że sport stał się nieodłączną częścią ich życia. To pana zasługa, że potrafił pan zaszczepić w młodym pokoleniu pasję do aktywności ruchowej – zakomunikował Jacek Zawodny.

(ANKA)

 

FOT. W. Szymkowiak / J. Zawodny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + dwa =

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak