Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Krotoszyńscy strażacy na pikniku naukowym

2019-05-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Krotoszyńscy strażacy na pikniku...
Krotoszyńscy strażacy na pikniku naukowym

11 maja krotoszyńscy strażacy wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej PSP w Międzychodzie na promenadzie zewnętrznej Stadionu Narodowego w Warszawie prezentowali mobilne symulatory zagrożeń pożarowych budynku mieszkalnego i obiektu użyteczności publicznej podczas 23. edycji Pikniku Naukowego pod nazwą „My i maszyny”.

 

 

Piknik Naukowy, który organizują Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik, jest największą w Polsce oraz Europie jednodniową plenerową imprezą, na której prezentowane są nowe technologie, poświęcone upowszechnianiu nauki i przyczyniające się do budowy społeczeństwa opartego na wiedzy.

– To wielkie wyróżnienie znaleźć się wśród około 200 instytucji z Polski oraz całego świata, prezentujących swoje osiągnięcia i odsłaniających kulisy codziennej pracy. Najnowocześniejsze narzędzia symulacyjne, służące do edukacji przeciwpożarowej, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tym samym propagowaliśmy bezpieczne zachowania wśród szerokiego grona odbiorców – powiedział Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla