Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Ludowcy i Kukiz’15 idą razem do wyborów

2019-09-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Ludowcy i Kukiz’15 idą...
Ludowcy i Kukiz’15 idą razem do wyborów

Na krotoszyńskim rynku zaprezentowano kandydatów Koalicji Polskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Z tej listy wspólnie wystartują członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz’15.

 

Listę kandydatów zaprezentował Andrzej Grzyb – poseł wielu kadencji, ostatnio europoseł, a także numer 1 w najbliższych wyborach do sejmu. Drugie miejsce zajmuje poseł Piotr Walkowski, trzeci jest sekretarz gminy Krzywiń – Bartosz Kobus. Na czwartej lokacie znajduje się Agnieszka Góralczyk z powiatu pleszewskiego. Piąte miejsce należy do Franciszka Marszałka – burmistrza Krotoszyna, a za nim znajduje się Wiesława Małycha – sołtys Lasocic. Jan Grzesiek to kolejny kandydat, jest radnym sejmiku z powiatu jarocińskiego. Ósme miejsce przypadło Grzegorzowi Martynowi z powiatu rawickiego.

Kolejni kandydaci to Martyna Banaś, Piotr Pierzchlewicz, Jacek Konopka, Janusz Perski, Beata Kucharska, Karolina Piekarska-Nowak, Agnieszka Rybacka, Alojzy Motylewski, Małgorzata Krakowiak, Kinga Kożańska, Bożena Wysota, Dorota Kinal, Maciej Wasielewski, Joanna Kobus-Marczak i Andrzej Kubiak. Na ostatnim miejscu znalazł się Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Andrzej Grzyb oznajmił, że jego ugrupowanie ma szanse na uzyskanie dwucyfrowego wyniku. Potwierdził również porozumienie zawarte między PSL-em a Kukiz’15 w kwestii wspólnego programu i startu w wyborach. – Mamy wiele wspólnego, jak np. emerytura bez podatku czy zmiana Ordynacji Wyborczej na system mieszany, jak w Niemczech. Nie chcemy, żeby Polska była skazana na wybór dwóch głównych partii – powiedział polityk.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek