Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
DARIUSZ ROZUM
PADEWSCY2

Polityka

Trzecia Droga idzie do wyborów

Trzecia Droga idzie do wyborów

2023-09-19 / Polityka
W miniony piątek na krotoszyńskim rynku odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Trzeciej Drogi (Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050). Zaprezentowano kandydatów z naszego okręgu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.
Chcą naprawiać Polskę…

Chcą naprawiać Polskę…

2023-09-14 / Polityka
11 września na krotoszyńskim rynku odbyła się konferencja prasowa Mariusza Witczaka - kandydata do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzysta zaprezentował własne hasło wyborcze oraz przestawił szereg postulatów swojej partii.
Powalczą o mandaty do parlamentu

Powalczą o mandaty do parlamentu

2023-09-05 / Polityka
Już 15 października Polacy pójdą do urn, żeby wziąć udział w wyborach do sejmu i senatu. Na listach wyborczych takich ugrupowań jak Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Konfederacja, Trzecia Droga i Nowa Lewica znajdą się również przedstawiciele powiatu krotoszyńskiego.
Kandydują z naszego powiatu

Kandydują z naszego powiatu

2023-08-18 / Polityka
Oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza do sejmu i senatu, która zakończy się 15 października. Rejestracja wszystkich list w Państwowej Komisji Wyborczej potrwa do 6 września, ale znamy już pierwsze nazwiska z powiatu krotoszyńskiego, które pojawią się na listach wyborczych. O kolejnych ewentualnych kandydaturach będziemy informować na bieżąco.
Mówili o rządowym wsparciu

Mówili o rządowym wsparciu

2023-06-15 / Polityka
12 czerwca radni powiatowi i gminni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową przy Szkole Podstawowej nr 5 w Krotoszynie. Celem spotkania było przedstawienie bilansu wsparcia finansowego, jakiego udzielił rząd powiatowi oraz gminie Krotoszyn.
Platforma chce rozliczenia obecnej władzy

Platforma chce rozliczenia obecnej władzy

2023-03-15 / Polityka
10 marca w Krotoszynie zorganizowano dwa spotkania mieszkańców z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej. Pierwsze odbyło się w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera, a dyskutowano o oświacie i polityce senioralnej, natomiast w trakcie drugiego, w Cechu Rzemiosł Różnych, poruszono tematy sytuacji gospodarczej i problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorcy.
Spotkania z parlamentarzystami PO

Spotkania z parlamentarzystami PO

2023-03-09 / Polityka
Jutro w Krotoszynie odbędą się dwa spotkania z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej. Gośćmi będą senator Bogdan Zdrojewski, poseł Adam Cyrański oraz senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.
Dyskutowali o problemach polskiego rolnictwa

Dyskutowali o problemach polskiego rolnictwa

2023-02-22 / Polityka
19 lutego w Miliczu odbyło się spotkanie z Jarosławem Kalinowskim – posłem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rozmawiano o nadchodzących wyborach parlamentarnych, rządach Prawa i Sprawiedliwości i kryzysie gospodarczym, zwłaszcza w kontekście rolnictwa.
Nowa Lewica przygotowuje się do wyborów

Nowa Lewica przygotowuje się do wyborów

2023-01-23 / Polityka
17 stycznia w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Miliczu odbyło się spotkanie parlamentarzystów Nowej Lewicy z mieszkańcami. Podczas prawie dwugodzinnej dyskusji rozmawiano m.in. o nadchodzących wyborach, propozycjach programowych i lokalnych problemach.
Tak dla in vitro

Tak dla in vitro

2022-12-30 / Polityka
Jeszcze przed świętami na krotoszyńskim rynku odbyła się konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Poseł Mariusz Witczak i senator Ewa Matecka ogłosili zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Tak dla in vitro. In vitro to ludzie”. Akcja potrwa do połowy lutego, a jej celem jest zebranie 100 tysięcy podpisów, by dokument mógł trafić pod obrady Sejmu RP.
Spotkanie z parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej

Spotkanie z parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej

2022-11-30 / Polityka
25 listopada w Miliczu odbyło się spotkanie z parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej - Pawłem Kowalem i Michałem Jarosem. Rozmawiano o pozycji Polski na arenie międzynarodowej w kontekście wojny na Ukrainie, a także o siedmiu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Nawiążą współpracę z ruchem Szymona Hołowni?

Nawiążą współpracę z ruchem Szymona Hołowni?

2022-09-30 / Polityka
23 września w Urzędzie Miejskim w Miliczu odbyło się spotkanie przedstawicieli ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni z burmistrzem Piotrem Lechem oraz wicestarostą Haliną Górą. Rozmawiano o trudnej sytuacji samorządów, braku transparentności przy podziale środków publicznych ze strony rządu oraz możliwości współpracy z tym ugrupowaniem w przyszłości.
O kryzysie energetycznym, inflacji i trudnej sytuacji szpitali

O kryzysie energetycznym, inflacji i trudnej sytuacji szpitali

2022-09-19 / Polityka
13 września w Krotoszynie gościła senator Ewa Matecka. Na konferencji prasowej parlamentarzystka ostro skrytykowała ostatnie działania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem był kryzys energetyczny.
Polska na marginesie Europy?

Polska na marginesie Europy?

2022-06-17 / Polityka
We wtorek w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie odbyło się spotkanie otwarte z posłami Platformy Obywatelskiej - Jarosławem Urbaniakiem i Rafałem Grupińskim, przewodniczącym wielkopolskich struktur największej partii opozycyjnej. Rozmowa dotyczyła trudnej sytuacji bieżącej w kraju. Politycy mocno skrytykowali rządy Prawa i Sprawiedliwości.
Spotkanie z mieszkańcami

Spotkanie z mieszkańcami

2022-06-14 / Polityka
We wtorek odbędzie się otwarte spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami Krotoszyna. Tematem rozmów będą bieżące problemy w Polsce.
Pozytywny przekaz kluczem do sukcesu

Pozytywny przekaz kluczem do sukcesu

2022-02-21 / Polityka
17 lutego w Starej Rzeźni w Miliczu odbyło się spotkanie otwarte z Krzysztofem Śmiszkiem - posłem z ramienia Lewicy. Temat debaty parlamentarzysty z mieszkańcami brzmiał „Co po PiS?”. Polityk poinformował też zebranych o zamiarze otwarcia biura poselskiego w mieście.


YouTube

BGP 2023
Archiwum
JARANET b
GRUPA IMPET
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
Zajączek
KOK
TK DACHY
AMBASADOR WSI
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
JARANET A
INNOWACYJNE FINANSE
IGLOO PIASNY
Agencja Reklamowa GL
MAYOR INK