Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Mali łowcy duchów

2019-11-04
Mali łowcy duchów
Aparatus reklama w artykule

31 października i 2 listopada Kamix Figloland w Krotoszynie zorganizował dla dzieci bale pod nazwą „Halloween – obóz zagadek”. Przygotowano szereg atrakcji. W zabawach brali udział również dorośli. Na imprezy przybyło kilkadziesiąt dzieci.

 

Bale zorganizowano w konwencji Halloween, często nazywanego Świętem Duchów. Dzieci przebrały się za znane z baśni, mitów i legend różnorakie potwory i zjawy – diabły, upiory, wampiry, wilkołaki, czarownice czy żywe szkielety. Miejsce zabawy udekorowano dyniami, nietoperzami, pajęczyną i pająkami.

Po zjedzeniu „upiornego posiłku” dzieci wzięły udział w obozie zagadek, gdzie przy dobrej zabawie mogły nauczyć się kreatywnego i logicznego myślenia. Zajęcia prowadzili animatorzy, jeden przebrany za harcerza, a drugi za postać Velmy z „Tajemniczej spółki”, znanej wszystkim dzieciom. Zajmuje się ona rozwiązywaniem zagadek i łapaniem duchów wraz z psem Scooby-Doo.

Na obozie zagadek dzieci zostały wplątane w intrygę – zły duch ukradł duży worek cukierków. Zadaniem uczestników było znalezienie niezbędnych wskazówek, które doprowadzą do rozwiązania zagadki. Musieli odpowiedzieć na zagadkę mówiącego drzewa czy udać się do czarownicy po wróżbę. Opowiadano sobie również straszne historie przy ognisku za pomocą specjalnej kostki. Również dla opiekunów dzieci przygotowano zabawę w postaci trudnej do rozwiązania łamigłówki. Szczęśliwcy otrzymywali klucz do tajemniczej skrzyni, gdzie czekała na nich nagroda.

– Zabawa była przednia, również dzięki zaangażowaniu samych rodziców. Dzieciaki z każdą chwilą rozkręcały się, żeby rozwiązać zagadkę tajemniczego ducha, który skradł im cukierki. Okazał się nim jeden z rodziców. Było mnóstwo śmiechu, była integracja, a dzieci wykazały się dużą pomysłowością w doborze strojów halloweenowych – podsumowali organizatorzy.

(NOVUS)

YouTube

energy sped
Jumbonet
M-Partner
Zuziak
APR
daf-mal
Lombard Smok
Phone Spa
Intermarche
Archiwum
BGP
MediaSort
Lesniczowka
Kiki Car Care
Eltom-bud
Kostka
KUK
Jarmużek
Pod Szyszkami
Robstal