Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Marta Pawlicka na podium w Chorzowie

2017-09-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Marta Pawlicka na podium...
Marta Pawlicka na podium w Chorzowie

Na początku września w Chorzowie odbył się pierwszy turniej w ramach Grand Prix POD w Darta. Bardzo dobrze spisała się Marta Pawlicka, która w parze z Joanną Kubowicz zakończyła rywalizację w deblu na trzeciej pozycji!

 

Darterzy konkurowali przez trzy dni w hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie. W piątek przy tarczy walczyły duety. Pary Jacek Cieślak i Przemysław Pawlicki oraz Piotr Figlak i Sebastian Szostak zostały sklasyfikowane na miejscach 25-32. Z kolei Adrian Jasiński z Przemysławem Sawickim uplasowali się na pozycjach 17-24.

W rozgrywkach żeńskich duetów Marta Pawlicka wystąpiła w parze z reprezentantką Polski – Joanną Kubowicz. W grupie ten team pokonał po 2:0 Golly i Musiał, Krzyszczyk i Rumanowską, Pająk i Wolską oraz przegrał 1:2 z Biedą i Ryczkowską. W półfinale Pawlicka i Kubowicz, po zaciętej walce, uległy 2:3 parze Król / Lagner i zakończyły zmagania na lokatach 3-4.

– Jestem bardzo zadowolona z piątkowego występu. Grałyśmy z Asią w parze po raz pierwszy, konkurencja była spora, więc niewątpliwie podium to sukces. W półfinale przegrałyśmy 2:3. Naprawdę niewiele zabrakło do finału. Czuję pewien niedosyt, ale ten wynik napawa optymizmem przed kolejnym Grand Prix we Włocławku – skomentowała krotoszyńska darterka.

W sobotę odbył się turniej indywidualny. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Przemysław Pawlicki. Prezes Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta w grupie pokonał Daniela Kawalca (3:0), Wojciecha Frydrycha (3:0) i Dariusza Wójcika (3:1) oraz przegrał z Grzegorzem Pajdakiem (2:3). W fazie pucharowej ograł Michała Półtoraka (3:1), a następnie nie dał rady Piotrowi Turkowi (1:4), kończąc zawody na miejscach 17-32.

Z grupy wyszedł także Sebastian Szostak, pokonując Rafała Kasprzaka (3:0) i krotoszynianina Piotra Figlaka (3:2) oraz ulegając Mariuszowi Golly’emu (2:3). W kolejnej fazie przegrał z Andrzejem Potoczniakiem (1:3) i uplasował się na pozycjach 33-64.

Na etapie grupowym udział w turnieju zakończyli Adrian Jasiński, Jacek Cieślak, Przemysław Sawicki, P. Figlak i M. Pawlicka. Dla graczy, którzy nie wyszli z grup, zorganizowano zawody Grand Prix Cup.

Zwieńczeniem darterskiego weekendu był niedzielny turniej GP POD 2. Tym razem z grup udało się wyjść J. Cieślakowi i P. Pawlickiemu. Pierwszy z nich wygrał z Łukaszem Rubaszkiem (2:1), Bartoszem Słowikowskim (2:0) i Michałem Półtorakiem (2:1), a w fazie pucharowej uległ Dariuszowi Marciniakowi (0:3). P. Pawlicki w grupie pokonał Mirosława Urbanowicza (2:1) i Radosława Dąbrowskiego (2:1), a z zawodów odpadł po przegranej z Krzysztofem Stróżykiem (0:3).

Reprezentanci SKLD dziękują sponsorom za wsparcie finansowe. – Z każdym kolejnym startem na turniejach z cyklu Grand Prix łatwiej jest mi rywalizować z mocniejszymi zawodnikami. Mimo braku sukcesów progres jest widoczny – w średniej ilości punktów oraz w pewności rzutów – stwierdza P. Sawicki.

(GRZELO)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...