Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Medale młodzików na mistrzostwach kraju

2017-11-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Medale młodzików na mistrzostwach...
Medale młodzików na mistrzostwach kraju

Na początku listopada w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Wolnym. Zawodnicy z naszego powiatu – Tomasz Kowalski, Hubert Krzyżański i Bartosz Stodolny – wywalczyli brązowe medale.

 

W dolnośląskiej miejscowości zameldowało się ponad 200 młodych zapaśników w wieku 13-15 lat z 58 klubów. Bardzo dobrze spisali się dwaj przedstawiciele LKS-u Ceramik Krotoszyn i jeden reprezentant UKS-u Olimpijczyk Sulmierzyce. Każdy z nich uplasował się w swojej kategorii wagowej na trzecim miejscu, pokonując po drodze czterech rywali.

Tomasz Kowalski (Olimpijczyk) w kluczowej walce w kategorii 73 kg wygrał z Kamilem Prokopem (LKS Znicz Chęciny) przez przewagę techniczną 12-2. Hubert Krzyżański (Ceramik) przegrał jedynie pojedynek o wejście do finału z Jakubem Michalakiem (LUKS Suples Kraśnik). Z kolei Bartosz Stodolny (Ceramik) nie sprostał Mateuszowi Pędzickiemu (ZTA Zgierz).

W mistrzostwach rywalizowali także Maciej Kosmalski (Ceramik – 7. miejsce w kat. 47 kg), Michał Bączyk (Ceramik – 9. miejsce w kat. 35 kg), Kacper Nowakowski (Ceramik – 11. miejsce w kat. 38 kg), Mikołaj Adamczewski (Ceramik – 14. miejsce w kat. 42 kg) i Przemysław Wizner (Olimpijczyk – 22. miejsce w kat. 42 kg). W klasyfikacji drużynowej Ceramik zajął siódmą lokatę, a Olimpijczyk był 28.

W tym samym czasie w Piotrkowie Trybunalskim rywalizowały dziewczęta. Agnieszka Lis (44 kg) oraz Magdalena Namyślak (67 kg) przegrały po jednej walce i zdobyły brązowe krążki. Poza nimi w zawodach startowały Narina Jędrulak (Ceramik – 17. miejsce w kat. 52 kg) oraz Marcelina Czubak (Ceramik – 21. miejsce w kat. 48 kg).

Warto dodać, że nasz olimpijczyk, Robert Baran, przebywał na zgrupowaniu reprezentacji narodowej w Rosji, gdzie wystąpił na dwóch turniejach. W Khasavjurcie stoczył cztery pojedynki. W półfinale przegrał 6:10 z Azerem, wicemistrzem świata z poprzedniego roku. Potem pokonał ubiegłorocznego mistrza Rosji i zajął trzecie miejsce. Z kolei w Botlikh rywalizujący w najcięższej kategorii 125 kg zapaśnik pokonał wszystkich rywali, nie tracąc przy tym nawet punktu.

(GRZELO)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
Merlin
M-partner

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...